spravy.sk spravy.sk

Surer predpokladá, že Bottas napokon proti Hamiltonovi nebude mať šancu

Valtteri Bottas ukázal v úvode ročníka celkom solídnu formu a zdá sa byť vyrovnaným súperom Lewisovi Hamiltonovi. Ale vydrží v tom celú sezónu? Málokto tomu verí.

Bývalému pretekárovi Marcovi Surerovi sa to páči a zaujalo ho to. Označil to za "rosbergovský štýl", pričom aj tento Nemec sa odrazu zlepšil a v bojoch s Hamiltonom začal byť omnoho smelší a odvážnejší.

"Valtteri vie, že v boxoch sedí niekto, kto čaká na jeho chyby a na nedostatočné výkony - volá sa Ocon," skonštatoval Surer pre Motorsport-Total.com. "Je pod tlakom a vie, že miesto si udrží len vtedy, ak bude s Lewisom bojovať."

Zatiaľ to v tomto smere nevyzerá zle: "V Barcelone som mal počas tréningov veľmi silný pocit, že Bottasovi auto sedí lepšie ako Hamiltonovi. Takto to bolo aj v časoch, keď jazdil po boku Nica Rosberga. Aj vtedy sa občas trápil s riadením a nebolo to optimálne."

"Ale po čase to opäť dokázal zmeniť a myslím si, že sa tak stane aj v tomto roku. Potom už Bottas nebude mať šancu," pokračoval Surer. "Hamilton v Barcelone nebol šťastný. Bolo vidieť, že nie je spokojný."

"Či bol nespokojný sám so sebou, prípadne s autom, ťažko povedať. Bolo to však vidieť na jeho jazde, ale aj na jeho tvári. Nebol na tom tak, ako by mal byť. V nedeľu bol však z neho odrazu niekto iný. Keď mu všetko klapne, neskutočne sa zlepší. Zas a zas sa to opakuje."

"Všetko mu to dodáva určitú istotu a vie si sám pre seba povedať, že keď ide do tuhého, dokáže Bottasovi naložiť dve či tri desatiny," dodal Marc Surer.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac