spravy.sk spravy.sk

Gasly napreduje: Môj jazdecký štýl bol príliš agresívny
zdroj: TASR/AP

Gasly napreduje: Môj jazdecký štýl bol príliš agresívny

Pierre Gasly v úvode sezóny nenaplnil očakávania. Red Bull a Ferrari sa bijú o pozície za silným Mercedesom, ale spomínaný Francúz je najhorší zo šestice jazdcov týchto zoskupení. Na svojho kolegu Maxa Verstappena vôbec nemá a nevyzerá to s ním dobre.

"Nechýba k tomu veľa," odpovedal na otázku týkajúcu sa toho, čo chýba k tomu, aby bol v kokpite Red Bullu absolútne spokojný. "Podľa mňa sme už našli niečo, s čím som celkom spokojný, ale niekoľko vecí by som ešte rád zmenil. V tejto chvíli je teda ťažké povedať, ako ďaleko som od optima."

"So základom, ktorý máme, sme celkom spokojní, ale na to, aby sme našli tých posledných pár desatín sekundy, potrebujeme zmeniť ešte niekoľko vecí. A aj ja musím na svojej strane pár vecí upraviť, aby som sa k autu hodil."

Gasly ďalej pokračoval: "Výkon na niektorých okruhoch bol v poriadku, ale môj jazdecký štýl bol príliš agresívny a k autu to nepasovalo. Postupne sa však začína vyplácať odvádzaná práca. Pochopiteľne, že ešte chcem viac a budem pracovať na tom, aby sa to podarilo."

Bývalý pretekár Toro Rosso priznal, že má problém napríklad s nájdením konzistentného balansu. Auto sa zvyčajne správa inak na vstupe do zákrut, uprostred a na výjazde z nich. Keď potom má opäť začať pridávať výkon, nie je to ideálne.

"Na tomto sme sa už pokúsili zapracovať. Hľadali sme konzistentnejší balans, aby sa počas zákrut tak nemenil. V tomto smere sme sa zlepšili a nadobudli sme lepší pocit. Dnes už lepšie vieme, čo môžeme očakávať."

"Na tejto oblasti potrebujeme pracovať aj naďalej a zlepšovať ju, ale oproti začiatku roku sme už spravili pokroky," hovoril ďalej Pierre Gasly. "Skutočnosť, že niekedy som na plyne dosť agresívny, sa občas vypláca, ale niekedy je tak auto nestabilnejšie a prehrievajú sa pneumatiky."

Šéf Red Bullu Christian Horner je s výkonmi svojho pretekára pomerne spokojný a vraj to už "začína prichádzať".

"Čína bola z jeho pohľadu bodom obratu a v Baku mal dobrý víkend. Nasledoval veľmi solídny víkend v Španielsku. Jeho preteky boli kompromitované odpadom, ktorý sa zachytil v prednom krídle. Stalo sa tak približne v polovici veľkej ceny a podľa mňa to napokon zvládol celkom dobre," dodal Horner.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Pierre Gasly

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac