spravy.sk spravy.sk

Surer o mladom Schumacherovi: Páči sa mi
zdroj: Mick Schumacher/Twitter

Surer o mladom Schumacherovi: Páči sa mi

Mick Schumacher má za sebou tri súťažné víkendy Formuly 2 a zatiaľ to nie je úplne ideálne. Ukázal síce solídne výkony a trikrát bodoval, avšak trikrát už vyšiel naprázdno: raz v Baku po vlastnej chybe a dvakrát v Barcelone.

Z hľadiska čistého výkonu určite patrí medzi top 10 jazdcov tohto šampionátu, po stránke bodov je aktuálne dvanásty. Postupne zbiera skúsenosti a keď to všetko klapne, bude môcť útočiť aj na pódiá.

"Páči sa mi," povedal o ňom bývalý pretekár Marc Surer, ktorého slová cituje Motorsport-Total.com. "Trochu som ho počúval pri mediálnej práci. Je bystrý a inteligentný. A na trati sa dokáže poriadne predviesť. Páči sa mi to."

Počas prvých dvoch víkendov bol Schumacher často najlepším nováčikom, len tá Barcelona mu vôbec nevyšla. Surerovi to nevadí: "Pokojne môže robiť aj chyby. Sú to len maličkosti."

"V prvej sezóne treba možno trochu stiahnuť rožky a potom azda v druhom roku udrieť. Treba mu nechať čas. Chudák chlapec, každý ho sleduje. Ak sa udeje čo i len najmenšia vecička, ako teraz s tým trestom, tak sa o tom všade diskutuje. U všetkých ostatných by sme to akceptovali."

Mick bol na okruhu Catalunya potrestaný za to, že pri predbiehaní súpera vyšiel mimo trate. Práve toto ho pripravilo o body.

"Keď bol Michael mladý, nebol taký zhovorčivý, ako teraz Mick," porovnával Marc Surer. "Mick je ozaj dobre vytrénovaný. Bol veľmi dobre vystavaný. Tým, čo za ním stoja, treba zložiť kompliment: jednak Sabine Kehmovej a jednak celej rodine. Viedli ho fakt dobre."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Marc Surer

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac