spravy.sk spravy.sk

Racing Point v lete predstaví "takmer nové auto", aerodynamickú filozofiu vraj zmenia viacerí
zdroj: Racing Point

Racing Point v lete predstaví "takmer nové auto", aerodynamickú filozofiu vraj zmenia viacerí

Force India bola v minulom roku dlho finančne podvyživená, ale situácia sa už zlepšila. V lete prešiel tím do rúk nových majiteľov, nuž a Lawrence Stroll so svojimi kolegami usilovne investujú. To, že o peniaze odrazu nie je núdza, potvrdzuje aj nový motorhome za 4,6 milióna eur.

Stajňa sa nedávno presťahovala z veterného tunela Toyoty v Kolíne do zariadenia Mercedesu v Brackley, takže úzko spolupracuje so striebornými. Nuž a na aute by to malo byť onedlho cítiť. Už v Barcelone sme videli viacero noviniek, ale v oblasti okolo VC Nemecka (28. júl) toho príde omnoho viac.

"Toto bude niečo veľké," povedal šéf tímu Otmar Szafnauer pre Motorsport.com. "Zmení sa aj naša aerodynamická filozofia, takže to bude veľká vec. Musíme sa pokúsiť mať to na aute čo možno najskôr, takže azda ešte pred Maďarskom (4. august)."

"Nie je to riziko, nie. A myslím si, že aj ostatní sa už pokúšajú robiť to, čo robíme my. Zmení sa mnoho vecí a inak potečie veľké množstvo vzduchu. Z hľadiska smerovania je to správna vec. Je to niečo, čo nám bude pomáhať v nekonečnom zlepšovaní auta," dodal Szafnauer.

Podobné slová pridal aj technický riaditeľ Andy Green, ktorý hovoril o "príchode takmer nového auta", pričom stane sa tak "ešte pred letnou prestávkou".

Problémy Racing Pointu sú vraj hlavne v dlhých zákrutách. "Ak máme 180-stupňovú zákrutu, tak až príliš zaťažujeme pneumatiky a dobrý balans si nevieme udržať v celej zákrute," skonštatoval Green. "Máme ho buď uprostred zákruty, buď na jej začiatku alebo na konci, ale neprejdeme ju celú s dobrým balansom. S týmto máme problémy."

Zaujímavé je to, že rovnaký problém má so svojim autom aj Pierre Gasly z Red Bullu. Dá sa predpokladať, že podobne sú na tom aj viacerí ďalší jazdci, respektíve tímy. Aj preto možno tie Szafnauerove slová o tom, že podobne postupujú aj ostatní...

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: NEMECKO

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac