spravy.sk spravy.sk

Coulthard: Leclerc to má ľahšie ako Vettel
zdroj: TASR/AP

Coulthard: Leclerc to má ľahšie ako Vettel

Charles Leclerc sa v úvode ročníka ukázal vo veľmi dobrom svetle. Miestami bol dokonca rýchlejší ako Sebastian Vettel a Veľkú cenu Bahrajnu mohol vyhrať. Odstavil ho však problém s motorom a v konečnom dôsledku má na svojom konte zatiaľ "len" jedno tretie miesto a štyri piate.

"Šéf tímu Mattia Binotto je v ťažkej pozícii," povedal bývalý pretekár David Coulthard pre Auto Bild. "V prvom rade sa musí starať o to, aby vznikli čo najmenšie škody, keďže Mercedes je o toľko silnejší..."

"Ale ešte to nie je tak dávno, čo do Mercedesu prišiel Lewis Hamilton a narazil tam na Nica Rosberga. Bol to obrovský pohon pre Mercedes ako taký, ale bolo to veľmi dobré aj pre Formulu 1 - a to preto, lebo obaja mohli voľne bojovať, nech to stojí čo to stojí. Vznikli extrémne emócie, ale presne to je motoršport a presne toto potrebuje Formula 1."

"Vo Ferrari je to teraz podobné," pokračoval DC. "Ale pre Binotta napriek tomu iné: vtedy bol Mercedes dominantný a bolo jasné, že vyhrá jeden z jeho jazdcov. Vo Ferrari ide len o to, či bude z interného hľadiska vpredu Vettel alebo Leclerc."

Charles Leclerc má podľa Coultharda úplne iné ciele ako Sebastian Vettel. Chce byť rýchlejší a ukázať, že na to má. "Sebastian má iný cieľ: z Ferrari chce spraviť víťazné auto. Máme tu teda dva rôzne typy tlaku. Seb musí vyhrať, nič iné nie je dosť dobré. Charles to má jednoduchšie. On musí byť len rýchlejší ako Sebastian, dokázať, že vie poraziť štvornásobného majstra sveta a ukázať tak, že ho čaká veľká budúcnosť."

"S Kimim mal Sebastian obdobie bez stresu, ale z pohľadu Ferrari by nebolo správne ponechať si Kimiho. Charles sa postaral o emócie a o tie išlo aj v histórii Ferrari. Všetci predsa chceme vidieť tvrdé tímové duely ako Senna/Prost, Lewis/Nico a teraz Charles/Seb. Pozrite sa napríklad na Red Bull... Max Verstappen má zo strany Pierra Gaslyho nulový tlak. To nie je dobré."

Ale nemôže duel Vettela s Leclercom skončiť tak, že Vettela prejde chuť a skončí? "Nie, tomu neverím," odpovedal David Coulthard. "Pochopiteľne, že Sebastian už mladší nebude, ale aj tak je to veľký šampión a naďalej je veľmi rýchly: aj keď je Charles spolu s Maxom Verstappenom budúcnosťou Formuly 1, tak ešte nie je rýchlejší ako Sebastian. To je fakt. Ako som povedal: Sebastian je pod väčším tlakom a aj to vie. Sebastian musí vyhrať majstrovstvá, Charles musí byť zasa lepší ako Sebastian. A to je omnoho jednoduchšie. Som však presvedčený o tom, že Sebastian to vie zvládať."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac