spravy.sk spravy.sk

Briatore: Mercedes je na inej planéte
zdroj: TASR/AP

Briatore: Mercedes je na inej planéte

Po zimných testoch sa hovorilo o tom, že Ferrari má najsilnejšie auto a Mercedes nás o tejto domnienke presviedčal až do skončenia Veľkej ceny Azerbajdžanu. Potom však prišlo Španielsko, kde Scuderia totálne vyhorela. A vlastne nielen Scuderia, pretože Mercedes bol ďaleko pred všetkými.

Boli to len špecifiká okruhu a Ferrari opäť bude mať šancu? Alebo je situácia natoľko vážna, že budeme svedkami ďalších dvojitých víťazstiev Mercedesu? Je možné, že ak sa červení naučia spolupracovať s pneumatikami, bude ich auto opäť fungovať? Alebo to už nehrozí? 

Posledné preteky vyhralo Ferrari ešte 21. októbra a aj to so šťastím. Odvtedy nič.

"Ferrari bojuje s Red Bullom, ktorý má motor Honda," pripomenul Flavio Briatore na svojom Instagrame. "Mercedes je na inej planéte. Barcelona je okruh, ktorý povie celú pravdu. Ten, kto je tam zlý, nemôže myslieť na to, že bude bojovať o titul."

Talian, ktorý predtým šéfoval Benettonu a Renaultu, sa okrem toho čuduje spôsobu, akým Ferrari zaobchádza s prehrami: "Keď čítam všetky tie rozhovory, tak sa zdá, že všetko je v pohode..."

V podaní Flavia to nie sú prvé takéto slová. Kritický bol už po Veľkej cene Austrálie a ešte aj párkrát potom. Okrem iného povedal: "V porovnaní s minulým rokom sa nič nezmenilo. Stratu na Mercedes nestiahli a zvyčajný repertoár výhovoriek začali uplatňovať už v prvých pretekoch. Mercedes bude aj naďalej dominovať."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Flavio Briatore

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac