spravy.sk spravy.sk

Uvažuje Verstappen o odchode z Red Bullu?
zdroj: TASR/AP

Uvažuje Verstappen o odchode z Red Bullu?

Helmut Marko pred sezónou avizoval, že Max Verstappen vyhrá minimálne päť tohtoročných veľkých cien. Teraz však už situácia tak ružovo nevyzerá a ukazuje sa, že Mercedes má na čele značný náskok. Nuž a začína sa šuškať o tom, že mladý pretekár by mohol zmeniť pôsobisko.

Jednoduché to nebude, pretože podľa Marka má Holanďan nepriestrelnú zmluvu a v tíme ostane aj v roku 2020. Bez vánku sa však ani lístok nepohne a aktuálne slová jeho otca sú pomerne zaujímavé.

"Aktuálne to vyzerá tak, že pre Maxa je dobré ostať v Red Bulle, ale veľmi pozorne sledujeme vývoj vecí," povedal Jos Verstappen, ktorého slová s odvolaním sa na De Telegraaf cituje stránka grandprix.com.

Z ďalších slov bývalého pretekára cítiť nespokojnosť: "Mysleli sme si, že v tomto roku budeme mať väčšiu šancu, ale Mercedes má lepší motor i lepšie auto. V súčasnej situácii je možné, že Max v tomto roku nevyhrá ani jedny preteky."

"Z dlhodobého hľadiska si musíme premyslieť, čo spravíme v najbližších rokoch," skonštatoval Jos Verstappen uvedomujúc si, že v roku 2021 sa zmenia pravidlá a rozhodovanie bude náročné: "Bude to o tipovaní, v ktorom tíme by ste mali byť..."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Jos Verstappen

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac