spravy.sk spravy.sk

Kubica: Je omnoho lepšie byť tu, ako preteky sledovať v televízii
zdroj: TASR/AP

Kubica: Je omnoho lepšie byť tu, ako preteky sledovať v televízii

Robert Kubica zatiaľ zaostáva za očakávaniami. V úvodných piatich podujatiach po svojom návrate nepredviedol v zásade nič a výrazne zaostáva za neskúseným kolegom Georgom Russellom.

Návrat si istotne predstavoval inak a akiste chcel nadviazať na výkony spred dekády, ibaže zatiaľ to tak nevyzerá. A už sa dokonca špekuluje o tom, že čoskoro by ho mohol vymeniť náhradník Nicholas Latifi.

"Sezóna sa ešte neskončila, veď sme absolvovali len piatu veľkú cenu," povedal Poliak, ktorého slová s odvolaním sa na Puls Biznesu priniesla stránka grandprix.com.

"V tejto náročnej situácii bohužiaľ často zabúdame - a aj ja zabúdam - na to, čo sa mi vlastne podarilo dosiahnuť. Pochopiteľne, že všetci vrátane mňa by sme chceli dosahovať lepšie výsledky. Bolo by to jednoduchšie. Ale určite je omnoho lepšie byť tu, ako preteky sledovať v televízii."

Tridsaťštyriročný pretekár vzápätí pripomenul, že vo Formule 1 sa toho za tie roky veľa zmenilo. "Všetko okrem volantu... a vlastne aj ten sa zmenil," skonštatoval Kubica. "Preteky sa zmenili tiež. Všetko je celkom iné."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Robert Kubica

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac