spravy.sk spravy.sk

Seidl je s novým McLarenom spokojný: Reaguje na prinášané vylepšenia
zdroj: TASR/AP

Seidl je s novým McLarenom spokojný: Reaguje na prinášané vylepšenia

Formulový McLaren začal z pozície šéfa tímu nedávno viesť Andreas Seidl, ktorý predtým pôsobil v Porsche. Skúsený a ostrieľaný odborník je s tým, čo zatiaľ videl, pomerne spokojný. Čísla, ktoré novinky ukazujú vo veternom tuneli, napokon vykazujú aj na trati.

Potvrdiť to mali aj vylepšenia, ktoré boli nasadené na Veľkej cene Španielska. "Neoznačil by som to za radikálnu zmenu konceptu," povedal Seidl, ktorého slová cituje stránka Crash.net. "Je to evolúcia auta a nie prvýkrát sme na trať priniesli nové súčiastky."

"V tomto roku je podľa mňa fajn to, že máme auto, ktoré reaguje na prinášané vylepšenia. Podľa toho, čo mi povedali chlapci v továrni a rovnako aj ľudia na trati, v minulom roku bol problém v tom, že auto na vylepšenia jednoducho nereagovalo. Teraz reaguje, takže je to pozitívne."

Vnútri spoločnosti to vraj vytvorilo pozitívnu náladu a všetko vyzerá dobre. "Všetci vieme, že v strede poľa, kde momentálne bojujeme, sú to vývojové preteky. Je to o tom, aby ste mali auto, ktoré v priebehu sezóny dokážete vylepšovať. Práve o to nám pôjde v každých pretekoch."

"Keď sme auto poslali na trať, okamžite sme videli, že vylepšenia fungujú a namerané čísla sú v súlade so všetkým, čo sme videli v továrni. Je fajn, že auto reaguje na to, čo prinášame," skonštatoval Andreas Seidl.

Štyridsaťtriročný Nemec ďalej zdôraznil, ako je rád, že konečne je súčasťou tímu. "Musel som na to čakať niekoľko mesiacov a je fajn, že som vo Wokingu konečne začal pracovať. Zak (Brown, pozn. red.) ma predstavil a privítali ma veľmi vrúcne. Aktuálne mi ide o to, aby som spoznal čo možno najviac ľudí."

"Potrebujem čas na to, aby som sa dostal do detailov toho, čo vo Wokingu existuje a ako tento tím pracuje. Potom budem musieť úzko spolupracovať s kľúčovými hráčmi a tím pripraviť na budúcnosť."

"Spolu so Zakom si musíme pripraviť jasný plán a jasnú misiu týkajúcu sa toho, ako pristúpime k ďalším rokom. Blížia sa veľké výzvy - a hlavne pre tímy, ako je ten náš. Súčasne to budú aj veľké príležitosti, na ktoré sa budem v najbližších týždňoch a mesiacoch koncentrovať," dodal Andreas Seidl.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac