spravy.sk spravy.sk

Red Bullu asi uškodili nové predné krídla a pneumatiky
zdroj: Red Bull Content Pool

Red Bullu asi uškodili nové predné krídla a pneumatiky

Red Bull Racing podával v závere minulej sezóny veľmi dobré výkony, ale na začiatku tohto ročníka trochu stratil. Na prvý pohľad by sa zdalo, že doplatil na prechod od motorov Renault k Honde, ale vrcholní predstavitelia stajne to tak nevnímajú.

Christian Horner si myslí, že tímu uškodili zmeny aerodynamických pravidiel a rovnako aj zmeny pneumatík. Prešli sme k tenšiemu behúňu, ktorý v minulom roku vyhovoval Mercedesu a vyzerá, že to isté platí aj tentoraz.

"Pravdepodobne je to kombinácia oboch vecí," reagoval Horner na to, či Red Bullu uškodili skôr pneumatiky s tenším behúňom, alebo nové predné krídla. "Dnešné obutie má o 25 percent menej gumy a je tvrdšie. My sme na tom boli s gumami v závere minulého roku dobre."

"A myslím si aj to, že aerodynamický koncept, ktorý sme vyvíjali v posledných rokoch, bol z pohľadu predného krídla veľmi citlivý. Všetko sme teda museli rebalansovať a upraviť," hovoril ďalej Angličan.

Podľa Hornera je teraz rozhodujúce to, ako sa tímu podarí napredovať po stránke šasi a ako bude Honda vylepšovať motor. "Všetko je to o evolúcii a Honda dosahuje dobrý progres. Ich spoľahlivosť je v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi fantastická, výkonnosť silná. Ale ani ostatní neostali stáť na mieste," dodal Christian Horner.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Christian Horner

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac