spravy.sk spravy.sk

Ferrari o Laudovi: Workoholik, počítačový mozog, horlivý nadšenec detailov
zdroj: Ferrari

Ferrari o Laudovi: Workoholik, počítačový mozog, horlivý nadšenec detailov

V utorok skoro ráno sme sa dozvedeli správu o úmrtí Nikiho Laudu. Rakúšan bol v zlom zdravotnom stave od minuloročnej transplantácie pľúc, viackrát sa vrátil do nemocnice a na okruhoch sme ho už nevideli. Pred niekoľkými dňami vyšli na svetlo sveta informácie o tom, že je na dialýze a potom už len najsmutnejšia správa o definitívnom konci.

Veľmi peknú spomienku mu venoval tím Scuderia Ferrari, ktorý ho v príspevku uverejnenom na svojej oficiálnej stránke označil ako "workoholika", ale aj "počítačový mozog" či "horlivého nadšenca detailov, ktorý dokázal oddeliť emócie od racionálnych myšlienok a prejsť priamo k jadru záležitosti".

"Toto je veľmi smutný deň tak pre mňa, pričom som mal to šťastie vidieť ho súťažiť, ako aj pre všetkých fanúšikov Ferrari a Formuly 1," povedal viceprezident Ferrari Piero Ferrari. "Niki nás opustil po tom, ako veľmi trpel, čo ma bolí. S Ferrari toho vyhral veľmi veľa a rovnako aj s ďalšími tímami. Vždy ostal kamarátom. Bol to fantastický jazdec, úspešný podnikateľ a úžasný človek. Bude mi chýbať."

"Moje spomienky na Laudu sa datujú k môjmu detstvu," uviedol šéf Ferrari Mattia Binotto. "Ešte keď som bol malý, tak som videl jeho a Regazzoniho vyhrávať pre vzpínajúceho sa koňa na pretekárskych okruhoch celého sveta. Ešte som nemal ani desať a z môjho pohľadu pôsobil ako nebojácny rytier."

"Keď som prišiel do Formuly 1, tak môj vzťah s Nikim bol o vzájomnom rešpekte. Myslím si, že vďaka svojej bravúre a nespochybniteľnej charizme pomohol tento skvelý šport spraviť známym a milovaným po celom svete. Dobre si spomínam na to, ako mi povedal, že môj švajčiarsky prístup je presne to, čo je potrebné pre zavedenie poriadku vo veľmi talianskom Ferrari! Taký bol Niki, bol veľmi priamočiary. Aj keď ste s ním nemuseli neprestajne súhlasiť, museli ste ho mať radi," dodal Binotto.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac