spravy.sk spravy.sk

Ohlasy tlače: Jeho mottom bol život na plný plyn
zdroj: McLaren

Ohlasy tlače: Jeho mottom bol život na plný plyn

Svetom motoršportu, a nielen ním, otriasla smrť Nikiho Laudu, ktorý vo veku 70 rokov podľahol viacerým zdravotným komplikáciám. Prinášame vám reakcie vybraných zahraničných médií.

RAKÚSKO

Kurier: "Niki Lauda: Smrť rakúskej svetovej hviezdy."

Der Standard: "Ako trojnásobný majster sveta Formuly 1, skúsený pilot lietadiel a aj keď nie vždy úspešný podnikateľ, bol Viedenčan Nikolaus Lauda žiadaným odborníkom takmer na všetko."

Die Presse: "Spať, šetriť sa, zdravo žiť: všetko to boli pojmy, s ktorými sa 'Niki nationale' - ako potomka viedenskej priemyselnej rodiny volali aj dlho po jeho úspechoch v F1 - nevedel stotožniť. Jeho mottom bol život na plný plyn."

TALIANSKO

Gazzetta dello Sport: "Legenda Formuly 1 je mŕtva. Bol to život na plynovom pedále."

La Repubblica: "Po úmrtí Sergia Marchionneho sa nad Formulou 1 opäť vznáša oblak smútku. Formula 1 je od dnešného dňa chudobnejšia. A nielen Formula 1..."

Tuttosport: "Patril medzi najobľúbenejších pretekárov. Ukázal totiž, že vďaka vytrvalosti a sile vôle sa môže k výsledkom dopracovať každý."

Corriere della Sera: "Niki Lauda: osud šampióna vpísaný do jeho tváre."

ŠPANIELSKO

AS: "Rok 2019 bude určite jedným z tých, na ktoré bude Mercedes dlho spomínať. Možno aj večne. Jeden z veľkých zakladateľov nadvlády, ktorú majú v F1 strieborné šípy už šesť rokov, tento pondelok zomrel. Žiaľ, hovoríme o Nikim Laudovi."

El Mundo: "Odišla jedna z tvárí, ktorá zosobňovala legendu Formuly 1 a tento šport spravila slávnym."

El País: "Formula 1 v pondelok prišla o jednu zo svojich najcharizmatickejších postáv a o jedného zo svojich najväčších bojovníkov."

Sport: "Niki Lauda bol protagonistom života plného úspechov, ale aj plného drám a sebazaprenia. Aj keď sú vrcholom jeho kariéry tri tituly z rokov 1975, 1977 a 1984, tak globálnu ikonu z neho spravila hlavne jeho osobnosť a schopnosť dostať sa z hrôzostrašnej nehody z Nürburgringu v roku 1976."

FRANCÚZSKO

L'Équipe: "Silná osobnosť, ktorá sa vrátila po hrôzostrašnej nehode, podnikateľ, šéf leteckej spoločnosti... Niki Lauda bol viac, ako len obyčajný pretekár."

HOLANDSKO

De Volkskrant: "Niki Lauda: nevypočítateľný pretekár s plynulým jazdeckým štýlom. Pretekársky šport prišiel o jednu z najpestrejších figúr svojej histórie."

ARGENTÍNA

Clarín: "Ako pretekár strávil v F1 jedenásť rokov, počas ktorých vyhral 25 veľkých cien, získal tri tituly, nepochopiteľne na chvíľu ukončil kariéru a mal nehodu, ktorá ho takmer stála život. Ale práve vďaka tomu sa stal ikonou sveta motoršportu, ktorý teraz oplakáva jeho smrť."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lauda Niki

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac