spravy.sk spravy.sk

Snahy Hamiltona a Mercedesu pomohli nazbierať už takmer 200 000 libier
zdroj: HarrysPledge5

Snahy Hamiltona a Mercedesu pomohli nazbierať už takmer 200 000 libier

Keď Lewis Hamilton prehral boj o španielsku pole position, hľadal inšpiráciu. Valtteri Bottas mu nadelil poriadne množstvo času a podľa vlastných slov potreboval niečo, čo ho poriadne nakopne. Napokon sa oprel o odkaz od ťažko chorého Harryho Shawa, ktorý umiera na nezvyčajný typ rakoviny.

Päťročný chlapec na tom nie je dobre a po deviatich mesiacoch boja mu vraj ostávajú už len posledné dni života. Jeho rodičia spustili zbierku na boj proti rakovine, no mali tam "len" približne 10 000 libier. Potom sa však do všetkého oprel aj Lewis Hamilton s Mercedesom a dnes sa už vyzbieraná suma blíži k sume 200 000 libier.

Mercedes doniesol po Veľkej cene Španielska domov k Harrymu svoj monopost, víťaznú Hamiltonovu trofej a aj niekoľko ďalších predmetov. 

"Vďaka všetkým, ktorí nás podporili či už na národnej úrovni, alebo po celom svete," povedal Harryho otec James Shaw pre PA Sport. "Reakcie boli ozaj neskutočné. Som veľmi hrdý na to, že Harryho video videlo toľko ľudí. Všetci mohli vidieť nášho statočného chlapca a to, aký je nádherný. Pokračujeme aj naďalej, nemáme žiadny horný limit. Chceme nazbierať čo najviac peňazí pre to, aby sme pomohli ďalším malým Harryom budúcnosti."

Priamy link na zbierku nájdete TU.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac