spravy.sk spravy.sk

Verstappen sa vracia do Monaka: Osobnostne som vyrástol
zdroj: TASR/AP

Verstappen sa vracia do Monaka: Osobnostne som vyrástol

Max Verstappen nespomína na minuloročnú Veľkú cenu Monaka len v dobrom. Zatiaľ čo on havaroval v treťom tréningu a preto sa kvalifikácie ani len nezúčastnil, jeho bývalý kolega Daniel Ricciardo získal pole position a následne i vyhral. Christian Horner tvrdí, že práve po týchto pretekoch sa z Maxa Verstappena stal nový človek. Holanďan to vníma podobne.

"Nebol som vtedy spokojný s tým, ako víkend prebehol," hovoril pre Sky Sports Max Verstappen. "Celkovo som mal veľmi smolný začiatok sezóny, takže to bol možno len dôsledok. Z každej chyby sa podľa mňa niečo naučíte. Táto trať vám nič neodpustí — keď na inej trati prejdete cez obrubník alebo prebrzdíte, je to v pohode, tu však býva po všetkom."

"Chybu spravíte z nejakého dôvodu. Vtedy to určite bola chyba, čo ma nepotešilo. Boli to však dobré preteky a počas nich som sa cítil dobre, keď som sa z posledného miesta dostal až na body, hoci sme ich mali vyhrať alebo skončiť aspoň na druhom mieste."

"Myslím si, že som ako osoba celkovo vyrástol, no nemyslím si, že by ma práve táto trať nejako zmenila. Ako som však už povedal, zažil som tu štyri veľké ceny, nuž dúfam, že ich zažijem ešte dvadsať!" usmieval sa pilot Red Bullu, ktorý zatiaľ nečaká veľký útok na víkendovú trofej: "Zabojovať o víťazstvo bude tentoraz ťažké, ale najskôr poďme na trať a zistime, aký výkon auto podá. Určite nie sme favoriti, Mercedes ukazuje, že tento rok sú veľmi silní po motorovej stránke, no i po stránke auta. My nie sme takí dobrí, akí sme boli vlani, no uvidíme. Som presvedčený, že môžeme zabojovať o pódium. O ktorý stupienok, to ešte treba zistiť."

Red Bull je povzbudený pozitívnymi výsledkami svojho motorového dodávateľa Hondy. Viac toho musia doháňať inžinieri pracujúci na šasi ako tí v Sakure. Maxa Verstappena neprekvapuje, že pohonná jednotka tak dobre funguje.

"Nie som prekvapený, pretože také boli ich ciele. Priniesli to, čo sľúbili. Toto je nekončiaci sa proces. Berú to všetko veľmi vážne a sú profesionálni. Ja môžem stále pracovať s veľkým úsmevom na tvári," dodáva. "My veľmi dobre vieme, že sa musíme zlepšiť na oboch frontoch, nie iba po stránke motora."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Monako

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac