spravy.sk spravy.sk

V úvodnom monackom tréningu najrýchlejší Hamilton, Verstappen tesne druhý
zdroj: Mercedes

V úvodnom monackom tréningu najrýchlejší Hamilton, Verstappen tesne druhý

V úvodnom voľnom tréningu pred Veľkou cenou Monaka bol najlepší Lewis Hamilton z Mercedesu, avšak jeho náskok pred pretekárom Red Bullu Maxom Verstappenom bol minimálny; predstavoval len 59 tisícin sekundy.

Veľmi blízko k najrýchlejšiemu duu bol aj Valtteri Bottas, ktorý zaostal len o 72 tisícin sekundy. Straty ďalších pretekárov už boli výraznejšie, Charlesovi Leclercovi chýbali viac ako tri desatiny, Sebastianovi Vettelovi vyše sedem desatín sekundy.

Najslabší spomedzi jazdcov troch top tímov bol Pierre Gasly, ktorý na kolegu Verstappena stratil viac ako sekundu. Do top 10 sa okrem spomínaných dostali aj Nico Hülkenberg (Renault), Kevin Magnussen (Haas), Kimi Räikkönen (Alfa Romeo) a Romain Grosjean (Haas).

V priebehu jázd sme boli svedkami niekoľkých jazdeckých chybičiek a aj malých "ťukov", avšak ničoho výraznejšieho. Piloti Haasu boli v jednej chvíli odmávaní čiernymi vlajkami - podľa prvých informácií tímu zlyhala telemetria i komunikácia a vedenie pretekov ich takto povolalo späť do boxov.

Výsledky:

výsledky prvého tréningu pred VC Monaka 2019
f1.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Monako

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac