spravy.sk spravy.sk

Verstappenovi úlomok poškodil chladič, dlhší čas strávil v garáži
zdroj: Aston Martin Red Bull Racing

Verstappenovi úlomok poškodil chladič, dlhší čas strávil v garáži

Max Verstappen bol v druhom monackom tréningu až šiesty najrýchlejší. Mal však problém, pretože doplatil na neznámy úlomok, ktorý mu poškodil chladiaci systém. Následne strávil dlhé minúty v garáži, aby napokon za popoludnie stihol aspoň sedemnásť kôl.

"Bolo to OK a myslím si, že aj tak sme rýchli," povedal Verstappen. "Ale v druhom tréningu, keď každý prezúval na druhú sadu gúm, sme mali problém s chladičom. Nejaký úlomok vletel do airboxu a poškodil jeden z chladičov, takže sme ho museli vymeniť. Celkovo je to však OK."

Verstappen popoludní vyskúšal iné nastavenie, ale príliš sa to nevyplatilo. Sťažoval sa na nedostatok gripu a na to, že auto sa po trati kĺže - počuli sme to v uverejnenej vysielačkovej komunikácii..

"Počas výmeny chladiča sme vykonali aj úpravu nastavenia. Chceli sme vidieť, či to bude fungovať alebo nie. Nefungovalo to. Viem, že keď sa vrátime k pôvodnému nastaveniu, všetko bude v poriadku. Do vysielania pochopiteľne zaradia len negatíva... ale toto bol tréning, takže človek pochopiteľne skúša rôzne veci. Niektoré fungujú, iné nie."

Max Verstappen
Aston Martin Red Bull Racing

A čo pomer síl? "Nemyslím si, že na Mercedes môžeme vyvinúť nejaký tlak," odvetil Holanďan. "Ak v kvalifikácii získame tretie miesto, bude to dobré. Mercedes je až príliš rýchly... ale mohli by sme sa pomestiť do veľkého rozdielu medzi druhým a tretím miestom."

Druhý pretekár Red Bullu Pierre Gasly obsadil v druhom tréningu štvrté miesto. "Prvý tréning bol tak trochu ťažký, ale pred druhým sme vykonali nejaké zmeny a v aute som sa cítil odrazu omnoho lepšie. Bolo to pozitívne," uviedol. "Mohli sme vidieť, že sme v boji s Ferrari. Mercedes je ďaleko pred nami, ale uvidíme, čo z toho napokon v sobotu vyťažíme."

"Vieme, že na tomto mieste je to všetko o kvalifikácii a pozícii na štarte. Dúfajme, že v sobotu nájdeme ešte pár desatiniek k dobru," dodal Pierre Gasly.

Pierre Gasly
Aston Martin Red Bull Racing

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac