spravy.sk spravy.sk

Vettel o prilbe: Nikiho som vzal na niekoľko posledných monackých kôl
zdroj: Scuderia Ferrari

Vettel o prilbe: Nikiho som vzal na niekoľko posledných monackých kôl

Sebastian Vettel vo štvrtok v Monaku prekvapil prilbou venovanou nebohému Nikimu Laudovi. Takto sa rozhodol uctiť si jeho pamiatku a reakcie na tento krok boli veľmi pozitívne.

"No nie je to môj dizajn!" reagoval Vettel na komplimenty, ktoré sa k nemu hrnuli a pripomenul, že ide o dielo spoločnosti Jens Munser Design. "Mám ju na to, aby som Nikimu vzdal hold."

"Asi netreba hovoriť, že radšej by som na tomto mieste nasadil nejakú inú, ale vzhľadom na okolnosti a jeho úmrtie sme mali pocit, že toto je dobrá a fajn vec. Myslím si, že vyzerá fakt dobre... prilba je založená na jeho poslednom lakovaní vo Ferrari. A možno je fajn, že ho so sebou takto vezmem ešte na niekoľko posledných monackých kôl."

prilba Sebastiana Vettela venovaná Nikimu Laudovi
Jens Munser Design

Veľkú rýchlosť však Nemec neukázal. Vo výsledkovej listine ho síce evidujeme na treťom mieste, avšak na Lewisa Hamiltona stratil viac ako sedem desatín sekundy. Priznal, že mal problémy s pneumatikami, ktoré opäť raz nedokázal dostať do optimálneho pracovného okna.

"Vyskúšali sme mnoho vecí, ale v zásade nefungovali, takže to nebolo príliš produktívne. Celkovo sme sa trochu trápili a v porovnaní s Mercedesom nám chýbala rýchlosť. Pneumatiky som nevedel prinútiť pracovať, takže nás čaká nejaká tá práca."

"Bola to štipka zo všetkého a na tomto mieste to nepotrebujete. Radšej by sme chceli vedieť, čo bude auto robiť a viac by sme chceli vedieť vytušiť jeho správanie. Do soboty by sa to však mohlo napraviť a možno bude aj o niečo teplejšie, čo by nám pomohlo," skonštatoval Nemec.

Vettel ďalej pripomenul, že s pneumatikami sa Ferrari trápilo "asi o niečo viac, ako ostatní", ale v tréningoch sa to zopakovalo už párkrát. "Do soboty ešte máme čas vyskúšať pár možností a prejsť si niekoľkými vecami," dodal Vettel.

Sebastian Vettel
Scuderia Ferrari

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac