spravy.sk spravy.sk

Nie sme na úrovni Mercedesu, konštatuje Leclerc
zdroj: TASR/AP

Nie sme na úrovni Mercedesu, konštatuje Leclerc

Charles Leclerc neočakáva, že by Ferrari dokázalo vyzvať Mercedes do súboja o monacké víťazstvo. Po prvých dvoch tréningoch cíti, že na to jeho auto nemá. Spokojný by bol so "solídnym druhým miestom".

Domáci pretekár skončil v prvom tréningu na štvrtej priečke za pilotmi Mercedesu a Maxom Verstappenom, no v druhom tréningu sa len so šťastím udržal v prvej desiatke. Kvalifikačná simulácia mu totižto nevyšla. Hoci Vettel mal menej problémov, na Mercedesy mu chýbalo viac ako sedem desatín.

"Prvý tréning bol OK," začal opisovať rozdiely v dvoch blokoch štvrtkových jázd Charles Leclerc. "Boli sme o čosi pomalší ako Mercedes, ale cítil som sa lepšie. V druhom tréningu bolo náročnejšie dostať auto do správneho okna — vrátane pneumatík. Dosť sme sa s nimi vytrápili. Ja som v ňom ani nezajazdil žiadne čisté kolá, takže preto som bol až tak ďaleko vzadu. Aj tak ale nie sme na úrovni Mercedesu. Musíme poriadne zatlačiť a v sobotu uvidíme."

Na otázku, či Ferrari má na to, aby porazilo Mercedes, prípadne aspoň Red Bull, Leclerc odpovedá opatrnejšie: "Myslím si, že slušné druhé miesto by bolo pre nás ako tím skvelé. Musíme však na tom popracovať. Vždy si však dávame za cieľ byť na čele. Chceme sa dotiahnuť na Mercedes."

Leclerc napokon prezradil, že sa v tréningoch trápil s pomerne veľkým drobením jeho pneumatík. Potvrdil tým slová Sebastiana Vettela. "Myslím si, že ide o to, ako tieto pneumatiky dostať do správneho pracovného okna. Momentálne je jasné, že sa nám to nedarí. Musíme na tom popracovať."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac