spravy.sk spravy.sk

Räikkönen: Nebyť prestávky vo WRC, asi by som tu už nebol
zdroj: Alfa Romeo

Räikkönen: Nebyť prestávky vo WRC, asi by som tu už nebol

Na konci roka 2009 sa šampión Formuly 1 Kimi Räikkönen ubral cestou majstrovstiev v rely. Jeho prestávka od Formuly 1 sa skončila o dva roky neskôr, keď sa späť na štartové rošty Formuly 1 postavil s Lotusom. Nebyť týchto dvoch rokov, Iceman mohol hranicu 300 odjazdených veľkých cien prekonať už dávnejšie, hoci on sám je presvedčený, že keby Formulu 1 načas neopustil, dnes by v nej už nebol.

Okrem tejto prestávky Räikkönen od roku 2001 neštartoval len na troch veľkých cenách: v Belgicku 2001, na Veľkej cene USA 2005 a v Malajzii 2017.

Autosport sa Räikkönena pri príležitosti "osláv" 300. pretekov spýtal, či je hrdý na to, že od jeho debutu vo Formule 1 uplynulo už osemnásť rokov. "Ak mám byť úprimný, ani nemám pocit, že by to bolo už tak dlho, keďže som bol dva roky preč. Som si však istý, že bez nich by som tu už dnes nebol."

"Možno kvôli tomu nemám pocit, že by to bol až taký dlhý čas, keďže som mal aj také normálne obdobie," pokračoval rodák z fínskeho Espoo. "Teraz to ale určite nevnímam tak, že by to trvalo tak dlho. Je to len pretekanie."

Po odchode z Ferrari sa Icemanovi podarilo vyjednať dvojročnú zmluvu s tímom Alfy Romeo. Čo bude potom? "Nemám ani poňatia. Mám kontrakt na budúcu sezónu, ale čo sa stane potom, to nik nevie. Uvidíme, ako sa veci vyvinú a či ešte budem mať záujem."

Pravidlá pre rok 2021, nech sú už akékoľvek, jeho rozhodnutie neovplyvnia: "Nie, pretože keď príde taká veľká zmena, nikdy neviete, čo sa stane. Veľké tímy budú stále hore, pretože majú zdroje na to, aby vyskúšali rôzne veci a zistili, čo je najlepšie spraviť. Bolo by pekné, keby sa všetci viac vyrovnali — bolo by to lepšie pre šport i jazdcov."

Ak Räikkönen odjazdí obe sezóny 2019 a 2020, stane sa držiteľom rekordu za najväčší počet štartov v F1. Sám však tvrdí, že z toho bude mať "nulové potešenie", pretože "tu nie som, aby som hovoril, že som odjazdil najviac pretekov".

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Kimi Räikkönen

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac