spravy.sk spravy.sk

Leclerc: Tímu som sa pýtal, či to naozaj bude stačiť…
zdroj: TASR/AP

Leclerc: Tímu som sa pýtal, či to naozaj bude stačiť…

Záver prvej časti kvalifikácie priniesol nečakanú drámu. O jeden dramatický moment sa postaral Sebastian Vettel, keď sa ľavým zadným kolesom dotkol bariéry a o postup musel bojovať v posledných sekundách Q1. Napätie sa však časom stupňovalo aj na druhej strane garáže Ferrari; Charles Leclerc sa totiž začal prepadávať poradím. Napokon ho predstihol aj Sebastian Vettel, posledný muž na trati, a tým ho odsunul na nepostupovú šestnástu priečku. Leclerc po vystúpení z auta ešte dlho krútil hlavou.

Inžinieri ho totiž nechali v rozhodujúcich momentoch v garáži. "Pýtal som sa ich, či sú si istí," prezradil Charles Leclerc. "Povedali mi, že si myslia, že áno. Spýtal som sa, či by sme nemali ísť ešte raz von, no nedostal som žiadnu poriadnu odpoveď. Neviem… Zatiaľ som nedostal žiadne detailné vysvetlenie, no len ťažko sa to prehĺta."

Charles Leclerc mal spočiatku menší problém pri vážení, keď si nevšimol svoje meno na svetelnej tabuli. Mechanici ho museli dotlačiť späť na začiatok boxovej uličky, kde sú umiestnené váhy, čo ho mierne zdržalo.

"Mali sme kopu času, aj keď sme sa museli vracať," skonštatoval Leclerc. "S vážením nebol problém, mali sme aj dostatok paliva na to, aby sme mohli opäť vyjsť a vymeniť len pneumatiky. Nie, v tomto problém nebol. Potrebujem nejaké vysvetlenie, teraz neviem."

Štartovať zo šestnásteho miesta nebude med lízať. V Monaku je ťažké predbehnúť monopost aj v prípade, keď atakujúci pilot je o niekoľko sekúnd na kolo rýchlejší. Minuloročný boj o víťazstvo to len potvrdzuje.

"Dúfam, že bude pršať a bude z toho aj trochu lotéria. Ak bude sucho, bude to nuda," myslí si domáci pretekár. "Budem musieť veľmi riskovať, dokonca aj riskovať nehodu. Napokon, to je jediný spôsob, ako môžeme na suchu niečo skúsiť. Pri predbiehaní musíme voliť extrémne prístupy, keďže predbiehanie je tu nemožné."

Komunikácia Charlesa Leclerca s boxovým múrikom:

Leclercov inžinier: Poď do boxov, poď do boxov. Auto za tebou je Albon vo výjazdovom kole. Poď do boxov.

Leclercov inžinier: Váženie, váženie.

Leclerc: Počkaj, počkaj, počkaj, nebol som…

Leclercov inžinier: Váženie.

(Leclerca dotlačia na váhy)

Leclercov inžinier: Môžeš vypnúť vysielačku. Pozícia P0.

Leclerc: Budeme musieť ešte ísť?

Jock Clear: Pripravíme sa, Charles, ale nie je nám to treba.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac