spravy.sk spravy.sk

Wolffovi je ľúto Charlesa Leclerca, s gumami sa vraj trápil aj Mercedes
zdroj: Scuderia Ferrari

Wolffovi je ľúto Charlesa Leclerca, s gumami sa vraj trápil aj Mercedes

Toto Wolff sa môže po ďalšom kvalifikačnom víťazstve radovať, je mu však ľúto Charlesa Leclerca, pre ktorého sa kvalifikácia skončila už po prvých osemnástich minútach. Ferrari totiž nesprávne vypočítalo hraničný čas potrebný na postup.

Leclerc zostal po sobote poriadne sklamaný. Na svojom domácom podujatí mohol totiž vybojovať veľmi pekný výsledok. "Pre Charlesa je to škoda, sú to jeho domáce preteky a mal na to, aby bojoval o prvý rad," vyspovedal Tota Wolffa Karun Čandhok zo Sky Sports.

"My sme sa trochu trápili s tým, ako ideálne pripraviť pneumatiky a dostať ich do toho správneho okna. Premýšľali sme nad stratégiami s jedným alebo dvoma ostrými kolami. Stratégia nakoniec vyšla, takže som veľmi šťastný."

Po prvých pokusoch v Q3 bol na čele Valtteri Bottas, ktorý bol aj v treťom tréningu o čosi spokojnejší ako jeho kolega. Všetko sa však otočilo v prospech Lewisa Hamiltona v samom závere.

"Valtteri mal senzačné prvé kolo, a v tom druhom neviem, či sa dostal do premávky alebo to bolo len zlé kolo. Mám pocit, že som počul niečo o premávke, ale nie som si istý," konštatoval rodák z Viedne.

V Monaku je pole position veľmi dôležitá, no v nedeľu by mohol jej dôležitosť mierne skresať dážď. "Najnovšie správy hovoria, že máme 60-percentnú pravdepodobnosť dažďa. Každú chvíľu sa to však mení. Pokiaľ to bude vzrušujúce a všetci budú mať rovnaké podmienky, tak my budeme v pohode."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Monako

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac