spravy.sk spravy.sk

Hamilton reaguje na chyby Ferrari: My sa tým rizikám radšej vyhýbame
zdroj: TASR/AP

Hamilton reaguje na chyby Ferrari: My sa tým rizikám radšej vyhýbame

Ferrari sa v poslednom období "blyslo" viacerými zvláštnymi rozhodnutiami a ďalšie prišlo v monackej kvalifikácii. Červení si mysleli, že Charlesovi Leclercovi bude jeho čas z úvodu Q1 stačiť na postup a nechali ho v boxoch. Ibaže nestačil.

Celá situácia bola o to bizarnejšia, že pôvodne to vyzeralo na vypadnutie Sebastiana Vettela. Ten vyšiel na posledný pokus až približne 90 sekúnd pred koncom prvej časti kvalifikácie a mal čo robiť, aby vôbec stihol vstúpiť do ostrého kola. Napokon sa mu to podarilo, zlepšil sa a vyradil práve Leclerca.

"Všetko je to o príprave a skutočne je to formalita," reagoval na túto skutočnosť Lewis Hamilton. "My si sadneme a dlho sa bavíme o našom pláne. Ešte aj pred Q3 sme sa bavili o načasovaní, príprave. Komunikujeme skutočne neprestajne."

"Niekedy sa stanú aj takéto veci. K dispozícii majú minimum času a musia predpovedať, či sa podmienky na okruhu zlepšia o určité množstvo, aby potom povedali 'si v bezpečí'. Po mojom prvom kole mi naši ľudia povedali, že som v bezpečí, ale že môžem ostať na trati a pokračovať v jazde."

"Ja som sa rozhodol pokračovať, zlepšiť svoj čas a vidieť, či sa podmienky zlepšujú. Inak by som v garáži sedel ako na ihlách. Oni sa rozhodli zariskovať... my sa tým rizikám radšej vyhýbame," skonštatoval Angličan.

Sklamanie Ferrari je o to väčšie, že Sebastian Vettel vyštartuje až zo štvrtého miesta. Okrem dvoch pretekárov Mercedesu ho zdolal aj Max Verstappen z Red Bullu. Nemec navyše spravil viacero chýb, v tréningu havaroval a v kvalifikácii dvakrát otrel múr. Hamilton sa ho zastal.

"Je to neskutočne intenzívna bitka. Nech máte akýkoľvek balík, pokúšate sa vyžmýkať z neho každú kvapku. Keď ste na hrane, tak spravíte viac chýb. Ak vaše auto nemá potrebnú rýchlosť, tak ako jazdec veríte, že sám prinesiete dve, tri alebo štyri desatinky sekundy k dobru, no zájdete za limit a spravíte ešte viac chýb," dodal Lewis Hamilton.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac