spravy.sk spravy.sk

Sainz ďakuje McLarenu: Perfektne zvládnutá kvalifikácia
zdroj: TASR/AP

Sainz ďakuje McLarenu: Perfektne zvládnutá kvalifikácia

Carlosovi Sainzovi sa len druhýkrát v tomto roku podarilo dostať do finálovej časti kvalifikácie. Zvládol to však na okruhu, na ktorom je to aj najdôležitejšie. Španiel bol mimoriadne spokojný so svojím výkonom, ale i výkonom celého tímu.

"Som veľmi spokojný s touto kvalifikáciou a s tým, že som späť v Q3!" zvolal Carlos Sainz, ktorý sa potom, čo v prvom tréningu kvôli problémom s pohonnou jednotkou na trati takmer neukázal, pekne vrátil do tempa. "Vždy si to medzi týmito uličkami užívam."

"Vynechal som celý prvý tréning, preto to v treťom tréningu bolo ťažké. Netrafili sme správne nastavenia, no nakoniec sme skončili na deviatom mieste, čo je skvelý zvrat v tomto víkende. Darilo sa mi skladať veľmi dobré kolá, konzistentne sa zlepšovať až na úroveň 1:11,4, čo bolo podľa mňa dnešné maximum. Ďakujem tímu za dobrú analýzu a perfektne zvládnutú kvalifikáciu," usmieval sa Sainz, ktorý však pripomenul: "Práca sa ešte tak úplne neskončila."

Lando Norris je v Monaku nováčikom, na čo doplatil v kvalifikácii. Do Q3 nepostúpil, chýbali mu takmer dve desatinky. Do pretekov vyštartuje z dvanásteho miesta, teda tri pozície za Sainzom.

"Myslím si, že to bola decentná kvalifikácia, keď vezmeme do úvahy, že som tu v Monaku bol vo Formule 1 prvýkrát," hodnotil Lando Norris. "V treťom tréningu som sa trápil, asi sme šli s nastaveniami nesprávnym smerom, tak sme sa nakoniec vrátili k tomu, čo sme mali vo štvrtok. Bolo nám trochu nejasné, ako sa auto zmení, ale mal som nejaké indície zo štvrtka."

"V prvej zákrute v mojom poslednom kole som spravil malú chybu, ktorá ma prakticky pripravila o postup do Q3. Nezvládol som to, keď na tom záležalo, čo bola moja chyba. Dosiahli sme dobré zlepšenie, no ja som asi nebol taký sebavedomý ako na iných okruhoch," dodal.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Carlos Sainz ml.

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac