spravy.sk spravy.sk

Ricciardovo auto bolo nastavené "odvážne", Austrálčana teší, že to vyšlo
zdroj: Twitter/Renault Sport

Ricciardovo auto bolo nastavené "odvážne", Austrálčana teší, že to vyšlo

Danielovi Ricciardovi sa v Monaku darilo pred rokom a darí sa mu i teraz, hoci v tréningoch to ešte tak sľubne nevyzeralo. Po neuspokojivom štvrtku sa však v Renaulte rozhodli zariskovať pri nastaveniach predného krídla; Ricciardo bol ochotný zvýšiť prítlak vpredu aj za cenu menej stabilnej zadnej časti.

Tento risk sa vyplatil a Honey Badger sa tak mohol tešiť zo siedmeho miesta. Gaslyho trest Ricciarda posunie na skvelú šiestu priečku.

"Byť konzervatívny vás nikam nedostane," vyhlásil Daniel Ricciardo po sobote. "Na kvalifikáciu sme pripravili pár odvážnych zmien a myslím si, že zafungovali. Z prvej časti kvalifikácie som si však odniesol aj dobrý rytmus. Rovno som sa doňho dostal a staval na ňom."

Celú doterajšiu časť sezóny Ricciardo trávil snahami o zníženie gripu na prednej náprave, keďže uprednostňoval dobrý celkový balans monopostu. V Monaku bol však kvôli špecifickým požiadavkám tunajšieho okruhu nútený ustúpiť zo svojich nárokov.

"Keď som si sadol do auta, pomyslel som si, že predná časť je na túto zadnú príliš silná, nuž som sa snažil znížiť predný grip," vysvetľoval. "Tento víkend sme sa však museli výrazne vrátiť späť, čo sa mi spočiatku nepozdávalo."

"Zdá sa však, že tu to proste treba tak spraviť. Moje preferencie mi pomáhali až do tohto víkendu, no teraz sme sa vrátili ku agresívnejšej prednej časti. Ako kvalifikácia gradovala, pridávali sme viac a viac prítlaku na prednom krídle, a ani sme nenašli konečnú hranicu, čo ma vystrašilo. Ale bolo to super," doplnil Ricciardo.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Daniel Ricciardo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac