spravy.sk spravy.sk

Hülkenberg o ambicióznom Leclercovi: Podľa mňa bol frustrovaný zo včerajška (VIDEO)
zdroj: screenshot/FOM

Hülkenberg o ambicióznom Leclercovi: Podľa mňa bol frustrovaný zo včerajška (VIDEO)

Charles Leclerc sa po nevydarenej kvalifikácii musel predierať štartovým poľom a ako vieme, v Monaku je to veľmi ťažká úloha. Cez Landa Norrisa či Romaina Grosjeana sa dostal, avšak cez Nica Hülkenberga už nie.

Monačan zaútočil v zákrute Rascasse, ale trafil vnútornú bariéru a následne aj Hulka. Poškodil si auto, dostal defekt a pri zúfalej snahe vrátiť sa do boxov si poriadne zničil podlahu. Škody boli napokon natoľko veľké, že po chvíli odstúpil.

"Charles bol príliš agresívny," povedal Nico Hülkenberg. "Pustil sa do toho dosť zozadu, pričom ja som tam tak či tak nenechával miesto. Pokúsil som sa uhrať to férovo, otvoril som to a chcel som mu nechať miesto, aby sme to obaja prežili. On sa však sám otočil a pobozkal moje auto."

Nemec bol rád, že nikde nenarazil, ale priznal, že jeho preteky sa v tom okamihu definitívne pokazili. 

"Jednoducho bol príliš ambiciózny. Môj pretekársky inžinier mi povedal, že kolo predtým predstihol Grosjeana a tušil som, že to príde. Jazdec však musí vedieť zvážiť svoje šance a to, či existuje alebo neexistuje reálna šanca. Podľa mňa bol frustrovaný zo včerajška a dnes bol jednoducho netrpezlivý. Chcel sa predrať poľom, ale toto je Monako a tu to takto nefunguje."

Pretekárovi z Emmerichu na Rýne, ktorý už dlhšie žije v Monaku, to prerezalo pneumatiku. "Dostal som defekt a stratil som veľa času. Potom počas môjho výjazdového kola prišlo safety car, čo všetkým ostatným dalo oproti mne minimálne desať sekúnd. Následne prišla zápcha s Kubicom v Rascasse, takže všetko sa to rúcalo. Pokazilo sa všetko, čo sa pokaziť mohlo."

"Dosť ma to hnevá, pretože z hľadiska čistej rýchlosti sme mohli byť omnoho vyššie. Som sklamaný, že to nevyšlo, ale zabránili tomu pretekárske okolnosti," dodal Nico Hülkenberg.

Charles Leclerc mal na vec iný pohľad, ale uznal, že riskoval. "Bolo to veľmi ťažké," uviedol. "Ako som povedal už pred pretekmi, budem musieť veľa riskovať. A tak to aj bolo. Spočiatku to bola zábava, ale bohužiaľ to skončilo katastrofálne. Ale keď v Monaku štartujete pätnásty, máte práve takýto problém. Toto miesto neodzrkadľovalo naše skutočné tempo, bolo ťažké dostať sa z toho."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac