spravy.sk spravy.sk

Mal byť Bottas potrestaný? Sirotkin pred rokom za to isté bol...
zdroj: Mercedes

Mal byť Bottas potrestaný? Sirotkin pred rokom za to isté bol...

V priebehu Veľkej ceny Monaka sa na trati objavilo bezpečnostné vozidlo, pod ktorým sa jazdci okamžite pobrali do boxov. Ibaže to neprebehlo celkom kóšer.

Pretekári Mercedesu boli na prvých dvoch miestach a v tesnom závese za sebou. Lewis Hamilton ako prvý pilot nemal problém a jeho zastávka bola vybavená okamžite, ale s Valtterim Bottasom to bolo horšie. Bolo mu jasné, že do boxov nemôže prísť hneď za Lewisom, lebo tam bude musieť čakať a príde o niekoľko pozícií.

Fín to teda spravil takticky a pred vstupom do pitlane výrazne spomalil. Hamiltonovi dovolil odskočiť na niekoľko sekúnd a zvyšok štartového poľa úmyselne brzdil. Komisári to neriešili, ale... v minulom roku bol Sergej Sirotkin za takýto počin potrestaný.

Rusov prípad sme zaznamenali 24. júna na Veľkej cene Francúzska, keď v rovnakej situácii výrazne spomalil za svojim kolegom Lancom Strollom. Komisári ho uznali vinným z porušenia Článku 39.5 Športových pravidiel, za čo dostal päť trestných sekúnd a súčasne aj dva trestné body.

Na Bottasa však tentoraz platil iný meter.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Sergej Sirotkin

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac