spravy.sk spravy.sk

Räikkönen: Pomôcť nám mohol len dážď...
zdroj: TASR/AP

Räikkönen: Pomôcť nám mohol len dážď...

Kimi Räikkönen absolvoval v Monaku svoj súťažný víkend s poradovým číslom 300. Pred pretekmi mal aj malú oslavu a dostal tortu, aj keď ako sám povedal, po ničom takom netúžil. Veľká cena napokon neprebehla podľa jeho predstáv a skončil až sedemnásty.

S Alfou Romeo to ide akosi dolu vodou a Iceman tentoraz zdolal len Roberta Kubicu a svojho kolegu Antonia Giovinazziho. Bol pomalý a v jednej chvíli sa za ním zoradil poriadne dlhý vláčik.

"Boli to dosť nudné preteky," skonštatoval majster sveta z roku 2007. "Nebolo žiadne miesto, kde by sa dalo predbiehať a do cieľa som prišiel na pozícii, ktorú som mal už v prvom kole. Keď sa ocitnete za iným autom, tak za ním aj uviaznete - ak sa mu teda neprihodí nejaký problém. Ale také je Monako."

"Vlastne už vopred sme očakávali, že to budú ťažké preteky a bohužiaľ tomu tak aj bolo," povedal Kimi Räikkönen.

O vzrušenie sa postaral Kimiho súboj s Lancom Strollom, pri ktorom došlo aj k dotyku a Kanaďan bol následne potrestaný piatimi trestnými sekundami. Aj tak však ostal pred Fínom.

"Opäť raz do mňa zatočil! Musel som brzdiť a voliť ústupný manéver, inak by som prišiel o prednú pneumatiku. Nakoniec som mal počas pretekov poškodené predné krídlo, problémy pred zastávkou v boxoch i po nej, trafil ma Stroll, ale nič z toho nemalo vplyv na naše umiestnenie. Pomôcť nám mohol len dážď, ale neprišiel," dodal Räikkönen.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Alfa Romeo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac