spravy.sk spravy.sk

Ricciardo sa hnevá na zlú stratégiu, prišiel o piate miesto
zdroj: TASR/AP

Ricciardo sa hnevá na zlú stratégiu, prišiel o piate miesto

Daniel Ricciardo bol po štarte Veľkej ceny Monaka na parádnom piatom mieste. Bol síce veľmi pomalý a na štvrtého Sebastiana Vettela strácal v priemere viac ako dve sekundy na kolo, no pozíciu si s prehľadom držal.

Následne na trať vyšlo safety car a Renault stál pred strategickým rozhodnutím: povolať alebo nepovolať Ricciarda do boxov? Prví štyria pretekári v poradí Lewis Hamilton, Valtteri Bottas, Max Verstappen a Sebastian Vettel mali vo veci jasno - mohli s prehľadom prezuť a Ricciardo by ich aj tak nepredstihol.

U Ricciarda sa prezutie takisto zdalo byť logickou voľbou, ibaže nebolo. Odišiel do boxov a na trať sa vrátil za množstvom pomalých áut, ktoré neprezuli. Nuž a kruto na to doplatil, pretože nakoniec skončil až desiaty. Jednu pozíciu k dobru získal neskôr vďaka trestu pre Romaina Grosjeana.

"Prepadli sme sa za autá, za ktoré sme sa prepadnúť nepotrebovali," povedal smutný Ricciardo. "Bolo to frustrujúce. S tímom si to ešte preberiem. Potrebujeme byť lepší a môžeme byť lepší, ale musíme to zvládať lepšie."

"Bolo jasné, že Lando nás bude zdržovať, pretože Carlos tak mohol unikať. To sú veci, ktoré som videl celkom jasne aj z mojej pozície v aute. Ako je možné, že ostatní to nevideli? Nemôžeme robiť takéto chyby. Tu v Monaku je pozícia na trati kľúčová a my sme ju mali."

"Celé ráno sme sa bavili o tom, že Kevina preskočíme hneď na štarte a zvládli sme to. Mali sme z toho veľkú radosť, ale potom sme im to takto darovali," pokračoval Ricciardo, ktorý po pretekoch stretol Magnussena a ten bol rovnako napálený. Doplatil na rovnakú stratégiu a skončil až štrnásty.

"Viem, že by som tu nemal vyplakávať a mal by som reagovať konštruktívne. Ja len viem, že to dokážeme zvládať aj lepšie," dodal Daniel Ricciardo.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Daniel Ricciardo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac