spravy.sk spravy.sk

Vettel videl súboj Verstappen/Bottas z prvého radu, čo na to hovorí?
zdroj: Scuderia Ferrari

Vettel videl súboj Verstappen/Bottas z prvého radu, čo na to hovorí?

Sebastian Vettel vybojoval v Monaku druhé miesto hlavne vďaka kolízii Maxa Verstappena s Valtterim Bottasom. Tá sa zrodila po ich jedinej zastávke v boxoch, pričom Holanďan za ňu dostal päť trestných sekúnd a Fín na ňu doplatil defektom.

"Nie som si istý tým, či Max skutočne videl, že Valtteri je po jeho boku," opisoval Vettel vzniknutú situáciu. "Potom boli k sebe čoraz bližšie a už som to čakal. Valtteri nemal kam ísť, ale áno, ja som z toho mohol profitovať... a tak sa aj stalo."

"Valtteri mal šťastie, že ako lídri sme mali vytvorený taký veľký náskok. Autá za nami boli ďaleko a k dispozícii tak dostal ešte jednu voľnú zastávku. Nie je to však ideálne a jeho preteky to mohlo ukončiť."

Verstappen za to dostal päť trestných sekúnd a dva trestné body. "Nie som fanúšik trestov, ale musíme nájsť spôsob, ako takýmto veciam zabrániť," skonštatoval Nemec. "Len tesne minuli niektoré hadice, pretože boxová ulička nie je stavaná tak, aby tam dve autá bojovali."

"Určite si to premietali zas a zas a zas. Zdalo sa, že Max mu mohol nechať viac miesta, ale na druhej strane ani neviem, či bol vpredu a neviem, či ho musel až tak pritlačiť. Ja som spoza nich až tak veľa nevidel," dodal Sebastian Vettel.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Monako

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac