spravy.sk spravy.sk

Magnussena Monako tak vytočilo, že chcel, aby mu zhorel motor
zdroj: Haas F1 Team

Magnussena Monako tak vytočilo, že chcel, aby mu zhorel motor

Kevin Magnussen si v kvalifikácii na Veľkú cenu Monaka vybojoval skvelé piate miesto. Potreboval dobrý štart a klasický priebeh pretekov bez dažďa a iných nečakaných okolností. Napokon mu to nevyšlo.

Štart nemal najhorší, ale predstihol ho Daniel Ricciardo. Jazdil teda na šiestom mieste a vyzeralo to veľmi dobre na zisk ôsmich bodov, avšak osud to chcel inak. Na trať vyšlo safety car a v Haase sa rozhodli povolať Magnussena do boxov. Konal rovnako ako Ricciardo, ale nebolo to správne rozhodnutie.

Problém bol v tom, že keď sa Magnussen vrátil na trať, uviazol vo vláčiku pomalých áut. Nie každý totiž šiel do boxov a niektorí jazdci chceli prvý stint poriadne natiahnuť. Medzi nimi bol napríklad aj Lando Norris, ktorý pole úmyselne brzdil a pomáhal tak Carlosovi Sainzovi. 

Magnussen sa tak zasekol hlboko v poli porazených a okrem toho dostal aj päťsekundový trest, pretože pri obrane pred Sergiom Pérezom si skrátil šikanu.

"Chcel som, aby mi zhorel motor!" povedal Dán pre Autosport. "Som sklamaný, že po slušnej víkendovej sile sme dosiahli len takýto výsledok. Tím pritom odvádzal úžasnú prácu a dal mi všetko, čo bolo potrebné pre odvedenie výkonu. Boli sme fakt dobrí."

"Všetkých mi je ľúto a ospravedlňujem sa. Nechcem vyvodzovať žiadne závery týkajúce sa toho, čo sa stalo. Jednoducho mi je to ľúto a sám za seba som veľmi sklamaný."

"Teraz by bolo ľahké vyvodzovať závery," hovoril ďalej Kevin Magnussen. "V pretekoch sa veci dejú veľmi rýchlo a rozhodnutia musia prichádzať v zlomku sekundy. Niekedy to dopadne dobre, inokedy nie. Chlapci sú pod veľkým tlakom a nikoho nechcem viniť. Ale je to sklamanie, to je jasné."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac