spravy.sk spravy.sk

Ecclestone sa Laudovho pohrebu nezúčastní: Pre mňa Niki stále žije
zdroj: Red Bull Racing

Ecclestone sa Laudovho pohrebu nezúčastní: Pre mňa Niki stále žije

V stredu sa hlavné mesto Rakúska Viedeň ponorí do ticha a smútku. Práve tu v jeho rodisku totiž pochovajú nedávno zosnulého trojnásobného majstra sveta Formuly 1, Nikiho Laudu. Prítomných bude niekoľko známych osobností, vrátane špičiek rakúskej vlády, Lewisa Hamiltona či Tota Wolffa.

Chýbať však bude Bernie Ecclestone. Muž, ktorý bol majiteľom tímu Brabham, kde v rokoch 1978 a 1979 Lauda pretekal. Títo dvaja páni sa poznali dlhé roky. Bernie navštívil svojho priateľa na klinike vo Švajčiarsku len pár týždňov pred jeho skonom. Už vtedy vraj legendárny pretekár tušil svoj osud.

„Nechcem vidieť Nikiho mŕtveho. Pre mňa stále žije,“ odpovedal 88-ročný Ecclestone nemeckému Bildu, na otázku, či príde Laudu vyprevadiť na jeho poslednej ceste. „Navštívil som ho s Fabianou (Bernieho manželka, pozn. red.) koncom apríla na klinike vo Švajčiarsku. Videli sme, aký je slabý a bolo nám jasné, že sa už nikdy nebude môcť vrátiť do normálneho života.“

Lauda a Ecclestone boli dlho v pravidelnom kontakte. Bernie mal dokonca kúpiť Nikiho dom na Ibize, kde niekdajší svetový šampión trávil toľko času. Boli tam obaja spolu s manželkami koncom minulého roka. Práve táto návšteva obľúbenej destinácie sa mala Nikimu stať osudnou. Tam mal totiž chytiť nejakú chrípkovú infekciu, ktorú jeho transplantované pľúca nedokázali zvládnuť.

„Zdalo sa, že sa jeho stav zlepšil. Potom sa to však akoby odrazu zhoršovalo a zhoršovalo. Sme veľmi smutní, no na druhej strane dobré pre Nikiho, ktorý sa už nemusí ďalej trápiť,“ dodal Ecclestone.

Laudov pohreb sa uskutoční v stredu historickej katedrále svätého Štefana vo Viedni. Tam by sa mala "odohrať" verejná časť, pričom hlavná časť pohrebu už prebehne v úzkom kruhu rodiny a najbližších.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Bernie Ecclestone

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac