spravy.sk spravy.sk

Pérez navrhuje zmenu monackej šikany
zdroj: TASR/AP

Pérez navrhuje zmenu monackej šikany

Šikana za monackým tunelom patrí medzi jedno z mála miest, na ktorom sa na tomto okruhu ako-tak dá predbiehať. Musí ísť pochopiteľne o súhru okolností, ale viackrát sa tam niečo zrodilo.

Počas tohtoročnej veľkej ceny to na tomto mieste skúsil aj Sergio Pérez, ktorý zaútočil na Kevina Magnussena. Bol pomerne úspešný, ale jeho súper si šikanu skrátil a udržal sa vpredu. Napokon za tento počin dostal päťsekundový trest, pričom na to isté doplatil aj Lance Stroll.

Pérez upozornil na to, že táto šikana nie je vyriešená ideálne. Brániaci sa jazdec si ju totiž väčšinou skráti. "Je to vec, o ktorej sa ešte určite budeme baviť," povedal Mexičan. "Férovo treba uznať aj to, že ten pred vami vám nechá miesto, ale potom už nemá kam ísť."

Podľa Péreza je šikanu potrebné upraviť a nainštalovať inak. Ak ju niekto prejde krížom, musí byť nejakým spôsobom potrestaný a penalizovaný.

"Podľa mňa tam musí byť ešte jedna malá šikana pre tých, ktorí si šikanu skrátia, aby takto stratili čas. V priebehu niekoľkých najbližších pretekov si na to musíme posvietiť," dodal Sergio Pérez.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Monako

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac