spravy.sk spravy.sk

Baku si chce pomôcť charterovými letmi, nechce kolíziu s EURO 2020
zdroj: Pirelli Motorsport

Baku si chce pomôcť charterovými letmi, nechce kolíziu s EURO 2020

Veľká cena Azerbajdžanu sa koná na mieste, ktoré pre mnohých fanúšikov nie je práve najľahšie dostupné. Problém s dopravou majú aj členovia tímov a novinári, ktorí idú do Baku v mnohých prípadoch naokolo, zväčša cez Dubaj.

Počas tohto týždňa tento problém pocítili aj futbaloví fanúšikovia londýnskych tímov Chelsea a Arsenal, ktorí sa do Baku potrebovali dostať na stredajšie finále Európskej ligy UEFA a mnohým z nich sa to nepodarilo.

Tamojší štadión má kapacitu 68 700 miest, pričom oba fanúšikovské tábory dostali len po 6 000 lístkov, ale aj to spôsobilo obrovské problémy. Na Formulu 1 potrebuje z Veľkej Británie pricestovať omnoho menej ľudí, avšak aj s tým sú ťažkosti.

"V budúcom roku - hlavne ak sa u nás bude jazdiť týždeň po inom podujatí - sa určite pokúsim o to, aby sme zorganizovali viac charterových letov," povedal promotér podujatia Arif Rahimov pre agentúru Reuters. "Všetkým divákom to chceme zjednodušiť. V minulosti sme to nerobili, ale v budúcnosti chceme."

Na podujatie do Baku chodieva najviac Rusov, ale ani Briti na tom nie sú zle. "Hovoríme o približne 3 000 až 4 000 Rusoch a o niečo menej ako tisícke ľudí z Veľkej Británie. To sú klasickí držitelia lístkov, takže nehovorím o ostatných hosťoch, ľudí pre realizovanie pohostinských služieb a podobne."

Celkovo spolu s členmi tímov, novinármi a ďalšími ľuďmi potrebuje trasu Londýn-Baku-Londýn absolvovať približne 3 000 ľudí, čo je dosť veľa. Ak by sa to nejakým spôsobom podarilo uľahčiť, bola by to dobrá správa.

Zatiaľ však nie je zrejmé ani to, kedy sa bude Veľká cena Azerbajdžanu vôbec konať. "Aktuálne sa bavíme o júne, ale v júni by to bolo dosť problémové, vidím v tom viacero prekážok. Máme tu EURO 2020 a naše zápasy sa hrajú 13., 17. a 21. júna, štvrťfinále potom 4. júla."

"S EURO 2020 určite nemôže prísť k termínovej kolízii, pretože to by bola pre mesto nočná mora. Prišli by sme o fanúšikov, ale aj EURO 2020 by prišlo o fanúšikov. Aktuálne teda máme záujem o začiatok júna a skutočne dúfam, že to vyjde," dodal Rahimov.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Azerbajdžan

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac