spravy.sk spravy.sk

Kubica verí, že po Monaku už nik nepochybuje o jeho fyzických schopnostiach
zdroj: Williams

Kubica verí, že po Monaku už nik nepochybuje o jeho fyzických schopnostiach

Robertovi Kubicovi sa po rokoch snaženia podarilo vypracovať do role aktívneho pilota tímu Formuly 1, hoci sa osobnosti padoku obávali toho, či bude schopný so svojimi fyzickými obmedzeniami pretekať a či nebude pre ostatných predstavovať nebezpečenstvo. Najväčšia výzva bola pre Poliaka úzkymi zákrutami posiata Veľká cena Monaka, no aj ju zvládol. Kubica dúfa, že tým zodpovedal na všetky otázky týkajúce sa jeho pravej ruky.

"Vedel som, že to tu bude v poriadku," prehlásil v rozhovore pre motorsport.com Robert Kubica. "Veľa ľudí si myslelo, že tu nebudem schopný zatáčať volantom. V tejto neľahkej situácii si myslím, že sa mi celkom darilo, nuž môžem byť spokojný. Samozrejme, že konečný výsledok mohol byť i lepší, ale také je už raz pretekanie."

"Ľudia tvrdili, že budem mať problémy v prvej zákrute, ja si však myslím, že som si s tým celkom dobre poradil v prvých zákrutách na všetkých veľkých cenách, resp. v prvých kolách, keď potrebujete ten pretekársky inštinkt. Pripísať to možno len jemu, ničomu inému," myslí si Poliak, ktorý v Monaku skončil osemnásty.

Na osemnástu priečku sa dostal po sérii udalostí. Po zhasnutí červených svetiel sa dobre rozbehol, keď predbehol Georga Russella a Antonia Giovinazziho. Po kolízii Charlesa Leclerca a Nica Hülkenberga si polepšil o ďalšie priečky a tým, že počas fázy SC nezamieril do boxov, predstihol i Sergia Péreza.

Následne jazdil na pätnástej priečke, až kým ho v zákrute Rascasse neroztočil Antonio Giovinazzi. "Na štarte som zarobil dve priečky. V úvodných kolách musíte veľa manažovať pneumatiky a svoju rýchlosť. Po fáze bezpečnostného vozidla som sa ich dokázal držať, ale vedel som, že budem musieť zastaviť. Existovala šanca, že zaprší, takže som zostal vonku. Dážď sa aj ukázal, ale bol len slabý. Naša stratégia sa preto nevyplatila."

Kontakt s Giovinazzim napokon okomentoval len v krátkosti: "Také je pretekanie, v takej situácii nemáte veľmi čo spraviť. Tak to niekedy chodí."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Monako

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac