spravy.sk spravy.sk

Wolff: Bottasa bude monacká prehra poriadne jedovať
zdroj: TASR/AP

Wolff: Bottasa bude monacká prehra poriadne jedovať

Zdá sa, že tento rok bude mať Lewis Hamilton vo svojom tímovom kolegovi väčšieho konkurenta ako tomu bolo v minulosti. Bottas držal vedúcu pozíciu v šampionáte ešte pred víkendom v Barcelone a v Monaku mal rýchlosť na to, aby sa opäť dostal do čela, okolnosti však hrali v jeho neprospech. Toto Wolff čaká, že Bottas v Kanade rázne odpovie.

"Valtteri 2019 vďaka tomu zosilnie," odpovedal na otázku Autosportu, či Bottas zvládne monacké sklamanie, šéf Mercedesu Toto Wolff. "V posledných pretekoch ukázal obrovskú odolnosť a odhodlanie. Jeho rýchlosť (v kvalifikácii, pozn. red.) bola zarážajúca a nemám pochýb, že ho to bude poriadne jedovať. V Montreale sa vráti veľmi, veľmi silný."

"Max prišiel o pozíciu kvôli trestu a kvôli tomu manévru. Valtteri prišiel o druhé miesto, prišli sme o ďalšie tri body a Mercedes o double. Opakujem však, že z pohľadu tímu sme nesmierne šťastní, že máme prvú a tretiu priečku," pripomenul Wolff.

"Valtteri bude naštvaný. Tento víkend mal rýchlosť," pokračoval rodák z Viedne. "Z pohľadu čistej rýchlosti mohol získať pole position a v pretekoch by podľa mňa druhé miesto malo byť minimom. Cítil, akoby mu tu bolo vzaté."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Monako

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac