spravy.sk spravy.sk

Brawn sa po Indy500 raduje z dobrého výsledku McLarenu v Monaku
zdroj: TASR/AP

Brawn sa po Indy500 raduje z dobrého výsledku McLarenu v Monaku

Týždeň po sklamaní z predstavenia Fernanda Alonsa a McLarenu na pretekoch Indy500 sa Carlosovi Sainzovi a Landovi Norrisovi podarilo napraviť chuť vedeniu svojho tímu. Zak Brown má veľkú radosť zo Sainzovho šiesteho miesta, no spokojný musí byť aj s Norrisom, ktorý svojmu kolegovi k peknému výsledku dopomohol.

"Naozaj sa kvôli nášmu tímu teším," vyspovedal Zaka Browna Autosport. "Teraz musíme získať pár ďalších bodov a ísť pekne preteky po pretekoch. Tento tím sa zlepšuje každým víkendom. S mašinériou, ktorú máme teraz k dispozícii, sme lepšie skončiť ani nemohli. Potrebujeme dať len našim jazdcom lepšie autá."

Sainzova Veľká cena Monaka sa začala stratou pozície voči Alexovi Albonovi, no už o dve zákruty neskôr ju mal späť a ako bonus aj skalp Daniila Kvjata. McLaren neskôr využil služby Landa Norrisa, ktorý sa zachoval tímovo a držal za sebou konkurenciu tak, aby Sainz po zastávke v boxoch zbytočne nestratil ďalšie pozície.

"Carlos jazdil skvelo a tím to tiež zvládol dobre s dobrou zastávkou," chválil Brown. "Lando, žiaľ, prišiel o svoje miesto na štarte. Jazdil však dobre a Carlosovi pomohol, keď to potreboval. Všetko to bolo o stratégii!"

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Monako

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac