spravy.sk spravy.sk

Key a Seidl vyzdvihli pokroky Renaultu
zdroj: TASR/AP

Key a Seidl vyzdvihli pokroky Renaultu

Renault mal dlhé roky problém so zvládnutím svojej pohonnej jednotky a ani v aktuálnej sezóne to nevyzerá práve najlepšie, avšak z prostredia McLarenu sme zachytili slová chvály. James Key, ktorý má s Renaultom množstvo skúseností, vyzdvihol prácu vo Viry-Chatillon.

"Musím povedať, že v tomto roku spravili so svojou pohonnou jednotkou niekoľko ozaj dobrých pokrokov," uviedol James Key, ktorého slová cituje stránka crash.net. "Z hľadiska kroku po stránke výkonnosti to bolo to najlepšie, čo som doposiaľ v podaní Renaultu videl. My to reálne pociťujeme, čo je povzbudzujúce. Pre mňa je potešením môcť s nimi opäť spolupracovať."

Key pôsobil od roku 2012 v Toro Rosso, ktoré dlhšie spolupracovalo práve s Renaultom. S touto značkou má teda skúsenosti. Podobne pozitívne to vidí aj nový šéf McLarenu Andreas Seidl.

"S Renaultom máme skvelý vzťah," skonštatoval. "Tak s Cyrilom (Abiteboulom, pozn. red.), ako aj s ľuďmi z Viry, veľmi otvorene kooperujeme. S pokrokmi, ktoré Renault po stránke výkonu dosiahol, som veľmi spokojný. Táto spolupráca nás teda teší, ale inak je dôležité, aby sme sa koncentrovali hlavne na seba a na prácu, ktorú musíme odviesť vo Wokingu. Ako tím totiž chceme byť omnoho ďalej a práve na to sa koncentrujem."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac