spravy.sk spravy.sk

Albon, Russell či Kvjat lepší ako Vettel a Räikkönen? Podľa F1.com áno
zdroj: TASR/AP

Albon, Russell či Kvjat lepší ako Vettel a Räikkönen? Podľa F1.com áno

Oficiálna stránka Formuly 1 aj v tomto roku pokračuje vo vydávaní rebríčka sily jednotlivých pretekárov, tzv. power rankingu. Robia ho piati uznávaní odborníci, podľa ktorých však napríklad Sebastian Vettel nepatrí do top 10 jazdcov.

V minulom roku to fungovalo tak, že boli zohľadňované vždy len posledné tri podujatia a presné body sme nepoznali. Aktuálne môže každý z expertov dať jazdcovi za jeho výkon 10 bodov, takže pretekár môže v jednej veľkej cene dosiahnuť maximum 50 bodov. Nuž a počty z jednotlivých víkendov sa vzápätí spriemerujú.

Najlepším pretekárom aktuálneho ročníka je tak Max Verstappen, ktorý v Monaku nazbieral 46 bodov a jeho sezónny priemer je 45,3. Na druhom mieste je s priemerom 44,7 Lewis Hamilton, tretí Valtteri Bottas má priemer 43.

Prekvapenia prídu až na ďalších priečkach. Štvrtý je Alex Albon z Toro Rosso (40,5), piaty Carlos Sainz z McLarenu (40), šiesty Sergio Pérez z Racing Pointu (38,7) a siedmy George Russell z Williamsu (38,5). Desiatku najlepších uzatvárajú Daniil Kvjat (38,2) a Lando Norris s Charlesom Leclercom, ktorých priemer je rovných 38.

Čo je však prekvapujúce, v top 10 chýba mnoho zvučných mien. Všetci spomínaní pretekári sú podľa odborníkov F1.com lepší ako napríklad Sebastian Vettel, Kimi Räikkönen, Daniel Ricciardo či Nico Hülkenberg. Power Rankingu to na vierohodnosti príliš nepridáva.

Ako by vyzeralo vaše poradie?

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac