spravy.sk spravy.sk

Kubica je rád, že v Monaku dokázal odpovedať neprajníkom
zdroj: TASR/AP

Kubica je rád, že v Monaku dokázal odpovedať neprajníkom

Keď sa Robertovi Kubicovi podarilo realizovať návrat do Formuly 1, začali sa objavovať slová o tom, že na niektoré okruhy nebude mať. Pravú ruku mal mať podľa niektorých pozorovateľov v takom biednom stave, že Monte Carlo nezvládne.

"Podľa mňa tu bolo mnoho ľudí, ktorí si mysleli, že neviem ani točiť volantom," povedal Kubica pre Motorsport-Total.com. "Ja som však vedel, že to dokážem. Podľa mňa som to nakoniec zvládol celkom dobre a môžem byť spokojný. Výsledok mohol byť pochopiteľne aj lepší, ale taký je pretekársky šport."

Kubica skončil v Monte Carle osemnásty, ale doplatil na kolíziu s Antoniom Giovinazzim, po ktorej ostal skrížený v Rascasse. Jeho kolega George Russell skončil pätnásty - pred skôr spomínaného jazdca Williamsu sa dostal práve počas tohto incidentu.

"Na štarte som získal dve pozície k dobru a počas výjazdu SC ďalšie dve," pripomenul Poliak, ktorý počas výjazdy bezpečnostného auta nebol v boxoch. "Potom som ich dokázal držať za sebou, ale vedel som, že ešte potrebujem prísť do boxov. Na trati sme ostali len preto, lebo existovala šanca na dážď. Ale nespŕchlo a stratégia sa nám tak nevyplatila."

Ako sme vás už informovali, Kubica nebol spokojný so správaním svojho tímu a mal pocit, že Russell bol zvýhodnený. Ten totiž počas safety caru prišiel do boxov a Krakovčan okamžite hlásil: "Myslel som si, že jazdec, ktorý je vpredu, má prioritu."

Russellova situácia však bola o niečo iná. V tom čase bol na trati posledný a zastávkou v boxoch tak nič nestratil. Z pohľadu taktického uvažovania to bol asi správny krok, aj keď sa napokon nevyplatil.

"Počul som slová o tom, že budem mať problémy v prvej zákrute. Ja mám však pocit, že vo všetkých pretekoch som bol v prvej zákrute a v prvom kole celkom dobrý," odkázal Robert Kubica neprajníkom.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Monako

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac