spravy.sk spravy.sk

Carey priznal, že Mercedes a Ferrari prejavili záujem o dielo Netflixu: Videli úspech série
zdroj: Sauber

Carey priznal, že Mercedes a Ferrari prejavili záujem o dielo Netflixu: Videli úspech série

Netflix v priebehu minulej formulovej sezóny v zákulisí jednotlivých tímov usilovne natáčal a vyprodukoval seriál "Drive to Survive". Nenatáčalo sa len v garážach, ale aj v padoku a niektorí jazdci pozvali štáb dokonca aj k sebe domov.

Všetko však malo jednu škvrnu: Ferrari a Mercedes odmietli spolupracovať, takže zákulisie týchto stajní sme nevideli. Situácia sa však mení a pred druhou sériou je vraj všetko na dobrej ceste. Ochotu prejavujú už aj červení a strieborní.

"Fanúšikovia chcú byť v aute, v garážach, za monitormi inžinierov - a nielen počas veľkých cien," povedal šéf Formuly 1 Chase Carey pre La Presse. "S Netflixom sme spolupracovali už aj v minulej sezóne a napriek tomu, že sa nezapojili všetky tímy, to bola skvelá marketingová vec."

Mercedes a Ferrari podľa Američana "videli úspech série a aktuálne s nimi vedieme dobré rozhovory o možnosti zúčastniť sa ďalších podobných projektov, ak budeme participovať aj na ďalšej sezóne."

Diela podobné tomuto seriálu by mali byť v budúcnosti časté. "Formula 1 sa musí vyvíjať. Dnes sme na trhu, na ktorom sú zákazníci dobíjaní zo všetkých strán a ak chceme byť úspešní, musíme neprestajne prinášať niečo nové," skonštatoval Carey s dodatkom: "Možnosti, ktoré ponúkajú moderné technológie, sú nekonečné."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Chase Carey

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac