spravy.sk spravy.sk

Kvjat a Verstappen: Kanada bude dobrou previerkou progresu Hondy
zdroj: Toro Rosso Content Pool

Kvjat a Verstappen: Kanada bude dobrou previerkou progresu Hondy

Daniil Kvjat si myslí, že víkendová Veľká cena Kanady bude "dobrou previerkou", vďaka ktorej budeme môcť posúdiť aktuálne napredovanie Hondy. Dozvieme sa, či japonský výrobca disponuje potrebným výkonom, alebo ho ešte čaká nutnosť ďalších veľkých krokov.

"Moja sezóna prebieha celkom dobre a azda aj tu dokážeme nadviazať na našu formu," povedal Kvjat na montrealskej akcii spoločnosti ExxonMobil. "Tento okruh je unikátny a bude to dobrá previerka nášho motora z hľadiska toho, akí rýchli dokážeme byť na rovinkách. Tešíme sa na to."

Rovnako zvedavý je aj Max Verstappen z Red Bullu, ktorý však Honde až tak neverí. Do víkendu nevstupuje s veľkými očakávaniami.

"Vzhľadom na potrebné maximálky by tento okruh nemal patriť medzi naše najlepšie," skonštatoval Holanďan. "Minulý rok bol však ozaj dobrý, mali sme skutočne pozitívne tréningy a napokon som skončil na pódiu, čo bolo takisto pozitívne a užil som si to. Ale aké to bude v tomto roku, neviem."

"Podľa mňa si musíme počkať a uvidíme. V tomto roku je veľmi ťažké správne pochopiť pneumatiky a pôjde aj o to, či sa nám ich podarí zapnúť a naštartovať. Prídeme na okruh, absolvujeme tréningy a uvidíme."

"Keď sme v tomto roku začali spolupracovať s Hondou, ponúklo nám to mnoho príležitostí otestovať rôzne veci týkajúce sa paliva, dostali sme viac vzoriek a podobne," hovoril ďalej Verstappen. "V tomto smere sme predtým boli obmedzovaní, ale teraz neprestajne hľadáme výkon k dobru. Zatiaľ som s tým spokojný."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Daniil Kvjat

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac