spravy.sk spravy.sk

Giovinazzi je pod tlakom, ale: Nerobím si žiadne starosti
zdroj: TASR/AP

Giovinazzi je pod tlakom, ale: Nerobím si žiadne starosti

Antonio Giovinazzi je pod tlakom. Po šiestich veľkých cenách je naďalej bez bodu, čo okrem neho vieme povedať už len o dvoch pretekároch Williamsu. Výkonnostne zaostáva za očakávaniami a keďže sa blíži uhorková sezóna, začína byť terčom nepríjemných špekulácií.

"Verím tímu a verím, že aj tím verí mne," povedal Giovinazzi po príchode do Montrealu. "Nie som tu preto, lebo som syn nejakého milionára alebo prinášam tonu peňazí. Som tu len preto, lebo som dobre jazdil a v predchádzajúcich rokoch som odviedol dobrú prácu ako testovací jazdec Ferrari."

"Jednoducho len potrebujem trochu šťastia. Potrebujem celý bezproblémový víkend, počas ktorého bude auto dobre fungovať. V tom prípade na tom budem dobre a dosiahnem očakávaný výsledok. To je v tejto chvíli najdôležitejšie."

Giovinazzi je pod tlakom aj preto, lebo Marcus Ericsson by sa možno rád vrátil do Sauberu, ale na šancu čaká aj Mick Schumacher. Nemec by pred VC Nemecka mohol absolvovať prvý tréning, ale s jeho vstupom do F1 to vyzerá reálne až v roku 2021.

"Uvidíme," reagoval Talian na otázku, či si uvedomuje tlak zo strany Ericssona. "Nerobím si žiadne starosti, veď som odjazdil ešte len šesť podujatí. Ešte nie je čas na rozhodnutia týkajúce sa budúceho roku. Podľa mňa je príliš skoro. Musím len odvádzať maximum a všetko sa ukáže."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Alfa Romeo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac