spravy.sk spravy.sk

Mercedes si v prvom tréningu vyjazdil sekundový náskok
zdroj: Twitter/Mercedes

Mercedes si v prvom tréningu vyjazdil sekundový náskok

Úvodné jazdy pred víkendom v Kanade potvrdili veľmi dobrú formu Mercedesu, ktorý po privezení novej pohonnej jednotky obsadil prvé dve priečky. Lewis Hamilton a Valtteri Bottas sa ako jediní dostali pod hranicu 1:13,000.

Stopky sa pri Britovom kole na mediumkách zastavili na hodnote 1:12,767, čo bolo o 0,147 sekundy skôr ako v prípade Valtteriho Bottasa. Fín v závere tréningu naviac zaznamenal problémy s poklesom výkonu, ktorý mala spôsobiť strata tlaku paliva.

Do pozície druhého najsilnejšieho tímu môžeme pasovať Ferrari, ktoré dostal za Mercedesy Charles Leclerc s časom 1:13,720. Vettel stratil na Monačana ďalšie dve desatiny. Poznamenajme, že k priepastnej strate Ferrari na Mercedesy mohol prispieť aj fakt, že Scuderia nasadila nový motor už v Španielsku, teda musí vydržať oveľa viac ako nová pohonná jednotka strieborných šípov. Dá sa preto očakávať, že ju Ferrari prevádzkovalo vo výrazne šetrnejšom režime. Vettel s Leclercom dostali iba nové turbá a jednotky MGU-H.

Šiesteho Kimiho Räikkönena predbehol okrem Mercedesov a Ferrari len Max Verstappen, čo môže byť pre Alfu Romeo povzbudením. Druhej strane garáže sa však už tak nedarilo, keďže polhodinu pred koncom tréningu sa Antonio Giovinazzi v deviatej zákrute roztočil a vrazil do bariéry. Auto museli napokon odpratať až maršáli so žeriavom.

Väčší význam budeme môcť prikladať až časom z druhého tréningu, keď sa podmienky na trati viac priblížia tým sobotňajším a nedeľňajším; keďže sa na okruhu Gillesa Villeneuveho počas celého roka prakticky nejazdí, okruh bol hlavne v prvej polovici tréningu poriadne zaprášený, čo spôsobilo problémy viacerým pilotom.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Kanada

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac