spravy.sk spravy.sk

Horner by privítal návrat minuloročných pneumatík
zdroj: Pirelli Motorsport

Horner by privítal návrat minuloročných pneumatík

Pirelli nasadilo do aktuálnej sezóny pneumatiky, ktoré majú o 0,4 milimetra tenší behúň ako minuloročné a aj keď sa to zdá byť veľmi málo, majú celkom odlišné vlastnosti. Nuž a ako sa zatiaľ ukazuje, najviac sedia Mercedesu.

V minulom roku mali viaceré stajne problémy s tvorbou pľuzgierov a Pirelli na to reagovalo práve týmto krokom. Už počas troch minuloročných nasadení bolo vidieť, že upravené gumy sú ako ušité pre potreby Mercedesu.

"Dnes je omnoho ťažšie pneumatiky nejako rozbehnúť a vygenerovať v nich potrebnú teplotu," skonštatoval šéf Red Bullu Christian Horner pre Sky Sports. "Mercedes vyhral všetky tri podujatia, keď boli tieto pneumatiky nasadené v minulom roku."

Angličan tu nemal celkom pravdu, pretože Mercedes vyhral "len" všetky tri kvalifikácie a dvoje preteky v Španielsku a vo Francúzsku. Na anglickom okruhu v Silverstone zvíťazilo Ferrari.

"V tomto roku asi mali šťastie, že prišla táto zmena. Ich auto bolo k pneumatikám - hlavne k zadným - tradične tvrdé, ale teraz im to zahralo do karát a odrazu sa dostali do optimálneho okna. Teraz je na nás ostatných, aby sme sa pokúsili dohnať to."

Problémy majú takmer všetci, vyhýbajú sa len Mercedesu. "Najlepšie by pochopiteľne bolo to, ak by sme sa vrátili k minuloročným gumám. Deväť tímov by to asi potešilo, jeden by bol nespokojný, ale v záujme ponúkanej zábavy by to bola z pohľadu Pirelli tá najlepšia vec," dodal Horner.

Podobne to vidí aj Helmut Marko z Red Bullu, ktorého slová boli poriadne tvrdé: "Mercedes má v tejto chvíli obrovskú výhodu, a to všetko kvôli hlúpej zmene pneumatík. Deväť tímov sa trápi, jeden profituje. Požiadavky týkajúce sa tenšieho behúňa prišli od Mercedesu, ktorý mal problémy s pľuzgiermi. Toto je cesta ako zničiť tento šport."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Christian Horner

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac