spravy.sk spravy.sk

Verstappen: Mali sme smolu
zdroj: TASR/AP

Verstappen: Mali sme smolu

Ďalšia kvalifikácia aktuálneho ročníka si vybrala obeť z radov top tímov. V Kanade sa na ranu dostal Max Verstappen, ktorý nešťastne vypadol už v druhej časti kvalifikácie po nehode Kevina Magnussena.

Red Bully sa podobne ako Ferrari a Mercedesy pokúsili dostať do rozstrelu o pole position na mediumkách, ale časy Pierra Gaslyho a ani Maxa Verstappena nestačili. V závere Q2 teda pilotom nasadili mäkkú zmes a snažili sa čím skôr zajazdiť dostatočne dobré kolo, keďže hrozba žltých vlajok či prerušenia kvalifikácie v dôsledku prípadnej nehody rástla. Hrozba sa napokon naplnila a Verstappenovo dobre rozbehnuté kolo zostalo visieť vo vzduchu.

"Vyskúšali sme stredne tvrdú zmes, ale potom sme sa dostali do premávky, takže to nebolo ideálne," vysvetľuje sobotňajšie sklamanie Verstappen. "Potom sme šli na softy a vyzeralo to dobre, ale prišla červená vlajka."

Verstappen sa kvalifikoval na jedenástej priečke, no je pravdepodobné, že získa miesto na úkor Kevina Magnussena. Pravdepodobnosť, že Dán bude musieť po takom náraze meniť prevodovku, je vysoká. A okrem toho Verstappenovi pomôže aj fakt, že si bude môcť vybrať zmes, na ktorej vyštartuje.

Veľkú radosť mu to však nespravilo. "Vždy je lepšie štartovať na piatej alebo šiestej priečke, a to na hocijakých pneumatikách. Tak to už ale chodí. Mali sme smolu. Zajtra budeme musieť pracovať o čosi tvrdšie."

Max Verstappen už v momente, keď zbadal červené vlajky, tušil, že sa ďalej nedostane. "Tipujem, že sme von, však?" ozval sa vo vysielačke. "Áno, uhádol si správne," znela reakcia inžiniera.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Kanada

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac