spravy.sk spravy.sk

Máme obavy o pohonnú jednotku, pripúšťa Wolff po vyhoretí Strollovho nového motora
zdroj: TASR/AP

Máme obavy o pohonnú jednotku, pripúšťa Wolff po vyhoretí Strollovho nového motora

Inžinieri vyvíjajúci nové pohonné jednotky neustále balansujú medzi výkonom a spoľahlivosťou. Teraz hrozí, že to neodhadli správne. Mercedes priniesol čerstvé agregáty do Kanady, no hneď bol nútený jeden odstaviť. Lancovi Strollovi totižto v treťom tréningu vzbĺkla zadná časť auta. Toto Wolff a celý tím si preto robí starosti.

Spočiatku sa hovorilo len o úniku hydraulickej kvapaliny, no teraz sa zdá, že by mohlo ísť aj o vážnejší problém. "Máme veľké obavy kvôli problému s pohonnou jednotkou," povedal v rozhovore pre Sky Sports F1 Toto Wolff. "Nevieme, čo sa v skutočnosti stalo a prečo to vzbĺklo. Bol to úplne nový motor a stalo sa to vo výjazdovom kole, teda nešiel ani na plný výkon."

"Musíme to vyšetriť a rozanalyzovať, čo to spôsobilo. Budeme si držať palce a budeme dúfať, že na našich autách nemáme rovnakú chybu," dodal na margo motorových trampôt 47-ročný Viedenčan.

Mercedes nijako extra nepotešili ani výsledky z kvalifikácie, v ktorej Lewisovi Hamiltonovi chýbalo 0,206 sekundy na zisk pole position. "Ferrari treba vyjadriť uznanie. Mali najrýchlejšie auto a Sebastian zajazdil ohromné kolo. Zaslúžil si byť na pole position. Myslím si, že by sme s nimi zviedli pekný súboj, Lewis však vo vlásenke spravil chybu a preto to nestačilo."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Kanada

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac