spravy.sk spravy.sk

Ricciardo nechápe, odkiaľ mal Renault odrazu takú rýchlosť
zdroj: TASR/AP

Ricciardo nechápe, odkiaľ mal Renault odrazu takú rýchlosť

Jednou z hlavných hviezd kvalifikácie na Veľkú cenu Kanady bol Daniel Ricciardo, ktorý po fantastickom výkone obsadil štvrté miesto. Isto mu pomohli aj nie práve najlepšie výkony Pierra Gaslyho s Valtterim Bottasom, ako aj smola Maxa Verstappena, ale bol pripravený využiť to.

"Nechcem hovoriť o tom, že tomu nemôžem uveriť," usmieval sa Daniel Ricciardo. "So štvrtým miestom som však veľmi spokojný a pre mňa to skutočne niečo znamená. Nuž a rovnako aj pre tím, pričom svojim ľuďom som hneď povedal, nech si to užijú. Na preteky budeme myslieť až o pár hodín, prípadne až ráno. Teraz si však potrebujeme užiť tieto okamihy, lebo sú úžasné."

"Trikrát po sebe sme sa dostali do Q3, ale toto štvrté miesto je niečo obrovské. Na tretie nám chýbalo len niečo vyše desatinky. Sám neviem, odkiaľ sa vzala tá rýchlosť, vôbec sme ju nečakali. Je to však fajn, lebo dosahujeme progres a ja sám napredujem každým víkendom v aute. Cítim sa tu čoraz lepšie udomácnený. Začína to do seba pekne zapadať."

Traja najlepší vyštartujú s mediumkami, Ricciardo bude mať softy. Je mu jasné, že zozadu bude pociťovať veľký tlak hlavne zo strany Valtteriho Bottasa, ale pred neho sa bude chcieť dostať aj Pierre Gasly.

"Dosť verím tomu, že zajtra budeme dobrí. Okolo mňa je niekoľko rýchlejších áut, ale s mäkkými pneumatikami by som možno mohol poskočiť aj do top 3. Človek nikdy nevie, čo sa stane. Keď sa to rýchlostne ustáli, tak top tímy nám asi ujdú, ale pokúsime sa ostať v top 4 alebo top 5 a získať body, ktoré nám ušli v Monaku," dodal Daniel Ricciardo.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Daniel Ricciardo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac