spravy.sk spravy.sk

Vettel sa v poslednom kole vyhecoval: Auto na mňa kričalo: Pokračuj! (+VIDEO)
zdroj: TASR/AP

Vettel sa v poslednom kole vyhecoval: Auto na mňa kričalo: Pokračuj! (+VIDEO)

Sebastian Vettel získal prvú pole position po bezútešnej šnúre sedemnástich veľkých cien bez kvalifikačného víťazstva. Z Nemca spadla obrovská ťarcha a po sobote bol usmiaty od ucha k uchu.

"Bol to skvelý deň, hlavne pre tím bolo posledných pár pretekov dosť tvrdých," otvoril pokvalifikačné rozhovory s novinármi Sebastian Vettel. "Prísť sem a ukázať sa v silnejšej forme než v posledných pretekoch je pozitívne. Vedeli sme, že táto trať nám bude sedieť, ale stále nám zostávalo odviesť svoju prácu."

Po úvodných pokusoch v Q3 bol Sebastian Vettel na druhej priečke, vpredu bol Lewis Hamilton. V poslednom kole to však Vettel dokonale zaklincoval a svojho konkurenta obral o rekordnú siedmu kanadskú pole position.

"Z auta som mal počas kvalifikácie lepší a lepší pocit. Nebolo to ľahké s tým prerušením spôsobeným červenou vlajkou," opisoval sobotu zo svojho pohľadu Vettel. "Ešte stále som plný adrenalínu, som veľmi šťastný, naozaj som si to užil. Kiežby som si to mohol zopakovať."

Vettelovo kolo malo dve fázy: "V prvých dvoch zákrutách som sa musel trochu kontrolovať, pretože grip od pneumatík neprichádzal hneď. Potom to však bola jedna báseň. Auto na mňa kričalo: 'Pokračuj! Pokračuj!' Naozaj som si to užil. No a potom mi zahučali do vysielačky — pole position! Bolo to úžasné," rozplýval sa štvornásobný majster sveta. "Toto však bola len polovica z celkovej práce. Budú to dlhé preteky, bude ich ťažké udržať za sebou, ale z našej pozície to vyzerá na dobrú veľkú cenu."

Posledné kolo bolo o maximálnom využití trate a podstúpení aj toho najväčšieho rizika. "Toto je okruh, kde sa na viacerých miestach musíte odvážiť ísť blízko k bariéram. Je to tu veľmi hrboľaté a drsné. Ak to trafíte správne, máte z toho skvelé pocity. Myslím si, že ja som to celkom dobre trafil. Videl som, že som získal pomerne veľa času a prechádzajúc cieľovou čiarou som sa zlepšoval. Nie som spevák, ale vtedy som si dosť zakričal!"

Aké mal Vettel pred víkendom očakávania? "Ak mám byť úprimný, nemal som žiadne. V posledných kvalifikáciách sme prišli o pozície, nuž som dúfal, že budeme rýchlejší a zmažeme tú stratu. Mali sme veľa tréningov, kde to vyzeralo dobre — vezmite si Baku či Monako —, ale potom v kvalifikácii Mercedes a hlavne Lewis na to šliapli a my sme nestíhali. Skutočne som si od toho veľa nesľuboval. Chcel som si to len užiť a spraviť všetko preto, aby boli moje kolá v poriadku. Získal som pole position, čo je ešte lepšie."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac