spravy.sk spravy.sk

Sainz tvrdí, že Toro Rosso sa usilovalo o jeho trest
zdroj: Twitter/McLaren

Sainz tvrdí, že Toro Rosso sa usilovalo o jeho trest

Carlos Sainz bol po kvalifikácii potrestaný za obmedzenie Alexandra Albona. Stalo sa tak ešte v Q1, konkrétne v okamihu, keď dokončil svoje ostré kolo a Albon do toho svojho len vstupoval. Nedal si pozor a na štarte príde o tri miesta.

"Vo svojom rýchlom kole som sa v poslednej šikane dostal pred neho a svoje ostré kolo teda začínal tesne za mnou," vysvetľoval Sainz. "V zásade som nemal žiadny čas na to, aby som sa mu pred prvou zákrutou vyhol z cesty, takže som ho bohužiaľ obmedzil."

"Ale ide o to - neviem, či sa mi to podarí povedať bez toho, aby som vyznel príliš polemicky - že to bola jeho prvá jazda v Q1, potom mal aj ďalšiu a dostal sa do Q2. Po kvalifikácii som počul, ako novinárom hovoril, že na to nedoplatil a je to OK."

Potom však pravdepodobne zapracovali ľudia z jeho tímu a pred komisármi nevyhnutne žiadali trest. Strata troch miest totiž dostala o pozíciu vyššie ich druhého pretekára Daniila Kvjata.

"Keď prišiel ku komisárom, tak jeho tím a on sa usilovali o to, aby som dostal trest. Takže to nebol najlepší spôsob ukončenia pozitívneho dňa. Ale ideme ďalej a postaráme sa o to, aby sa to už neopakovalo. Nabudúce to už takto nemôžeme spraviť."

"Bol to incident, za ktorý som sa ospravedlnil a Alexovi sa ospravedlnil aj celý tím, pričom sa tak stalo v nie príliš relevantnom kole. Nás to napokon pripravilo o tri miesta, no jeho to nestálo nič," dodal Carlos Sainz.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Carlos Sainz ml.

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac