spravy.sk spravy.sk

Vettel prešiel kanadským cieľom ako prvý, komisári mu však víťazstvo vzali!
zdroj: screenshot/f1.com

Vettel prešiel kanadským cieľom ako prvý, komisári mu však víťazstvo vzali!

Veľká cena Kanady priniesla veľmi zaujímavý a nezvyčajný záver; Sebastian Vettel sa zubami-nechtami bránil pred Lewisom Hamiltonom, ale v štvrtej zákrute spravil chybu a vyšiel na trávu; pri návrate na okruh Hamiltona mierne zablokoval a komisári mu udelili päťsekundový trest!

Vettel si udržal prvé miesto a cieľom prešiel ako víťaz, avšak na papieri to tak napokon nebolo; po prirátaní piatich trestných sekúnd sa tešil jeho hlavný súper. Nemec to odmietal akceptovať a komisárom odkázal, že sú slepí: po výjazde na trávu vraj nemal šancu vrátiť sa inak a bol rád, že nehavaroval.

Na Vettelovu stranu sa okamžite postavil majster sveta z roku 1992 Nigel Mansell, podľa ktorého bol obranný manéver v poriadku. Podobných vyjadrení boli plné sociálne siete a Hamiltonovo víťazstvo tak malo mierne zvláštnu pachuť. Fanúšikovia ho po pretekoch aj vybučali, ale Vettel do toho vstúpil s jasným slovným odkazom: "Ľudia by nemali bučať na Lewisa. Ak na niečo, tak na tieto smiešne rozhodnutia..."

Diváci pri televíznych obrazovkách, ale aj tí na okruhu, zažili po skončení pretekov poriadne divadlo. Vettel auto neodstavil tam, kde podľa pravidiel mal a okamžite sa pobral do zákulisia padoku. V motorhome Ferrari sa však dlho nezdržal a cez garáž Mercedesu prišiel späť do pitlane. Keď si všimol tabuľky pri monopostoch, tak k Hamiltonovmu autu zaniesol dvojku a na miesto, kde mal stáť jeho stroj, odniesol jednotku.

Ako piaty prešiel cieľom Max Verstappen, ktorému sa tak po pokazenej kvalifikácii solídne podarilo minimalizovať škody. Opäť bol jednoznačne lepší, ako jeho kolega Pierre Gasly; ten skončil len ôsmy.

Z dvojitých bodov sa tešia v Renaulte, Daniel Ricciardo ich za šieste miesto dostal osem a Nico Hülkenberg za siedme šesť. Okrem týchto pretekárov sa na body dostali aj Lance Stroll a Daniil Kvjat, pričom hlavne v Strollovom podaní to bol pozoruhodný výkon. Kvalifikácie dlhodobo nezvláda, avšak v pretekoch nie je najhorší.

Najbližšia veľká cena sa uskutoční 23. júna vo Francúzsku.

Výsledky:

výsledky VC Kanady 2019
f1.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Kanada

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac